تیتر سه زیرسرویس

 • دسترسی به اطلاعات حق شهروندان است

  کارتون

  دسترسی به اطلاعات حق شهروندان است

  حق شهروندان است که به اطلاعات عمومی موجود در مؤسسات عمومی و مؤسسات خصوصی ارائه‌دهنده خدمات عمومی دسترسی داشته باشند. همه دستگاه‌ها و نهادها موظف هستند که اطلاعات غیرطبقه‌بندی‌ شده و موردنیاز جامعه را به طور مستمر منتشر کنند.

 • کارتون/ بت‌شکنی به سبک شبکه سه!

  کارتون/ بت‌شکنی به سبک شبکه سه!

  پخش مستندی درباره «احمد شاملو» توسط شبکه سه سیما انتقادهای بسیار زیادی را از طرف کارشناسان، هنرمندان و مردم به همراه داشت. قائم مقام این شبکه در جواب منتقدان گفته است به شکستن بت‌هایی همچون شاملو ادامه می‌دهد. با روی کار آمدن تیم مدیریتی جدید، شبکه سه دوران بسیار پرحاشیه‌ای را می‌گذراند.

 • امضای تفاهم‌نامه بانک مرکزی و مراکز صدور ویزا و اقامت!!!

  خطشه شماره چهل و یک

  امضای تفاهم‌نامه بانک مرکزی و مراکز صدور ویزا و اقامت!!!

  فرهنگستان زبان فارسی رایانامه زده که زین پس به‌جای بانک مرکزی بگویم آژانس مهاجرتی. روابط عمومی بانک مرکزی هم خبر از امضای تفاهم‌نامه همکاری بانک مرکزی و مراکز صدور ویزا و اقامت داد. یک سفارت تعطیل‌کن هم اطلاع داد که چند پیشنهاد از مختلسان داریم برای تعطیل کردن سفارت کشورهای اسکاندیناوی.

 • امکان دسترسی آزادانه به فضای مجازی حق شهروندان است

  امکان دسترسی آزادانه به فضای مجازی حق شهروندان است

  «حق شهروندان است که آزادانه و بدون تبعیض از برقراری ارتباط و دسترسی به اطلاعات و دانش در فضای مجازی بهره‌مند شوند. این حق شامل احترام به تنوع فرهنگی و باورهای مذهبی و مراعات موازین اخلاقی در فضای مجازی است. ایجاد هرگونه محدودیت مانند فیلترینگ، افت سرعت یا قطعی شبکه بدون مستند قانونی صریح ممنوع است».

 • به مناسبت روز خبرنگار

  به مناسبت روز خبرنگار

  «مزار شریف سقوط کرد. ۱۷ مرداد ۱۳۷۷، اینجا کنسولگری ایران در مزار شریف است. من محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران هستم. گروه طالبان چند ساعت پیش وارد مزار شریف شد. خبر فوری، فوری. مزار شریف به دست طالبان سقوط کرد، عده ای از افراد طالبان در محوطه کنسولگری هستند. به من بگویید چه وظیفه...»

 • شروط پنج‌گانه برای ورود زنان به استادیوم!

  خطشه شماره چهلم

  شروط پنج‌گانه برای ورود زنان به استادیوم!

  آقای خطشه‌ای یکی از شرط‌های مهم برای ورود زنان به استادیوم ورزشی را پشت سرهم برگزار شدن مسابقات دانست تا اگر خانم‌ها دیر آماده شدند بتوانند حداقل، بازی بعدی را ببینند و آن را از دست ندهند.

 • محیط زیست سالم حق شهروندان است

  محیط زیست سالم حق شهروندان است

  هر شهروند حق بهره‌مندی از محیط‌زیست سالم، پاک و عاری از انواع آلودگی، مثل آلودگی هوا، آب و آلودگی‌های ناشی از امواج و تشعشعات مضر و آگاهی از میزان و تبعات آلاینده‌های محیط‌زیست را دارد. دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی به‌ویژه در شهرهای بزرگ تدابیر لازم را اتخاذ می‌کنند.

 • آلایندگی پتروشیمی در گلپایگان؛ عامل سرطان در برخی روستاها

  آلایندگی پتروشیمی در گلپایگان؛ عامل سرطان در برخی روستاها

  در اثر مواد آلاینده‌ای که توسط کارخانه پتروشیمی پخش‌شده، آب آشامیدنی در روستاهای استهلک، غرقاب، دیزیجان و لالاناین از شهرستان گلپایگان آلوده گشته و تعدادی از اهالی روستاها بر اثر ابتلا به سرطان ناشی از مصرف آن از دنیا رفته‌اند.

 • در تربیت مسئولان کجا اشتباه کردیم؟!

  خطشه سی و نهم

  در تربیت مسئولان کجا اشتباه کردیم؟!

  روند اعتراض دولت به عملکرد خودش و اوضاع مملکت و مخالفت شدید با خودش هرروز بیشتر و بیشتر می‌شود. مانده‌ایم که در تربیت مسئولان کجای راه را اشتباه رفتیم؟ کدام پیچ را اشتباه پیچیدیم؟

 • فرصت‌های شغلی مناسب و حقوق برابر با مردان حق زنان است

  فرصت‌های شغلی مناسب و حقوق برابر با مردان حق زنان است

  حق زنان است که از فرصت‌های شغلی مناسب و حقوق و مزایای برابر با مردان در قبال کار برابر، برخوردار شوند.