تیتر سه زیرسرویس

 • آرامش و امید به آینده حق شهروندان است

  کارتون

  آرامش و امید به آینده حق شهروندان است

  آرامش، شادابی و امید به آینده‌ای بهتر، خودسازی معنوی و توان‌افزایی اجتماعی، برخورداری از زندگی امن و آرام، داشتن فرصت و امکان برای همراهی بیشتر با خانواده، تفریح، ورزش وگردشگری حق هر شهروند است.

 • پنجمین فراخوان نشریه الکترونیک داستانی «سروا» تمدید شد

  پنجمین فراخوان نشریه الکترونیک داستانی «سروا» تمدید شد

  دوماهنامه الکترونیک داستانی سروا پنجمین فراخوان ارسال داستان خود را تا ۲۰ آذرماه تمدید کرد.

 • دنیا ما را درک نمی‌کند...

  خطشه شماره پنجاه و سوم

  دنیا ما را درک نمی‌کند...

  دلیل نتیجه نگرفتن تیم ملی در مقابل عراق، دست زدن به ترکیب برنده ست، یعنی در فیلم اخراجی‌ها وقتی تیم با شوت های درخشان حاجی گیرنف و واکنش‌های به موقع امیر دودو عملی موفق به شکست دادن عراق شد، باید ترکیب را نگه می‌داشتیم.

 • بازنگری در مفهوم شهر رویدادگرا

  بازنگری در مفهوم شهر رویدادگرا

  اصطلاح «شهر رویدادگرا»، به شهرهایی اطلاق می‌شود که به‌منظور دستیابی به گستره وسیعی از اهداف سازنده در جهت پیشرفت شهر، میزبان رویدادهای مختلفی می‌شوند. ازجمله این اهداف می‌توان به رشد اقتصادی، معرفی شهر در سطح منطقه‌ای یا جهانی، انسجام اجتماعی و توسعه بافت شهری اشاره کرد.

 • چارچوبی برای ارتقای اکوسیستم فناورانه در شهرها

  چارچوبی برای ارتقای اکوسیستم فناورانه در شهرها

  اکوسیستم نوآوری باید به عنوان جامعه‌محلی یا ترکیبی از جوامع‌محلی فهمیده شود، تمرکز سیاست‌ها بر جامعه‌محلی برای حمایت از اکوسیستم با بعد اجتماعی آن تعریف شده و نه محدوده ای جغرافیایی. بعد جغرافیایی ابزاری برای توسعه ارتباطات اجتماعی است، اما نمی تواند به تنهایی ارتباطات اجتماعی را توسعه دهد.

 • نقش شهرداری‌ها در اقتصاد شهری

  نقش شهرداری‌ها در اقتصاد شهری

  فضای بحث اقتصاد شهری از دهه 70 میلادی شکل گرفت و سپس در دهه 90 تئوریزه شد و امروز به عنوان یکی از زیرشاخه‌های علم اقتصاد درباره‌اش بحث می‌شود. این فضا از آنجا شکل گرفت که تئوری‌های اقتصادی نمی‌توانست یکسری پدیده‌ها یا اطلاعاتی که مکان‌مند بود را به شکل مناسبی تحلیل کند.

 • در احوال شناسنامه فرهنگی محلات

  معرفی مدل مفهومی شناسنامه فرهنگی اجتماعی محلات شهر

  در احوال شناسنامه فرهنگی محلات

  رویکرد هویت محله‌ای بر مکان، فضا و زمان به عنوان عناصر تشکیل دهنده‌ محله که مولفه‌های سازنده‌ شخصیت آن نیز هست، تأکید دارد. بر این اساس مولفه‌های سازنده‌ هویت یک محله در دو بعد عینی و ذهنی و در سه محیط طبیعی، مصنوعی و انسانی تبلور می‌یابد.

 • ناگزیری تولید زباله؛ بازیافت گریزناپذیر

  بزرگترین مرکز بازیافت زباله در اروپا چگونه ساخته شد؟

  ناگزیری تولید زباله؛ بازیافت گریزناپذیر

  مرکز مدیریت بازیافت زباله در لیوبلانا،‌ پایتخت اسلوونی یکی از طرح‌هایی است که برای حفاظت از محیط‌زیست در اروپا انجام شد. این طرح یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌هایی زیست‌محیطی است که صندوق انسجام اروپا در راستای همکاری منطقه‌ای انجام داد.

 • تاریخچه بنای شهرداری اصفهان

  تاریخچه بنای شهرداری اصفهان

  در عصر پهلوی اول، تک بناهایی در شهر اصفهان و دیگر شهرهای ایران ساخته شد که هرکدام بار مثبتی همراه داشت. معماری ملی‌گرا با گرایش به معماری مدرن غرب و با شعار نوگرایی تغییرات زیادی را ایجاد کرد. بنای شهرداری مرکزی اصفهان در زمان پهلوی اول، در دوران شهردار غلامرضا الهامی پی‏‌ریزی شد.

 • شهر هوشمند؛ آب هوشمند

  شهر هوشمند؛ آب هوشمند

  یکی از مؤلفه‌های مهم در شهرهای هوشمند؛ مدیریت آب است. سیستم آب هوشمند بر اساس اطلاعاتی مانند جریان، فشار و چگونگی توزیع آب در شهر طراحی می‌شود. علاوه بر این مهم است که به‌طور دقیق از میزان آب مصرفی در یک شهر اطلاع داشته باشیم.