ساماندهی "بلوار آیت‌الله نجفی" همدان

مدیر شهرداری منطقه چهار از اتمام عملیات ساماندهی، اصلاح هندسی بلوار آیت‌الله نجفی محور اتصال غرب کشور به مرکز با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش ایمنا، مجید یوسفی اظهار کرد: بلوار آیت‌الله نجفی شهر همدان به عنوان محور اصلی تردد استان‌های غربی به مرکز کشور و یکی از مسیرهای پرتردد درون شهری محسوب می‌شود و روزانه شاهد حجم بسیار بالای تردد خودروها در این بلوار هستیم که پیش از این از ایمنی لازم برخوردار نبود و متاسفانه در برخی از ایام شاهد بروز حوادث ناگوار رانندگی و تلفات جانی در این منطقه بودیم.

وی با تاکید بر اینکه ارتقای ایمنی و برطرف کردن نقاط حادثه‌خیز در اولویت مدیریت شهری قرار دارد، عنوان کرد: در این راستا و با هدف اجرای اقدامات پیشگیرانه، اصلاح هندسی دوربرگردان و ساماندهی بلوار آیت‌الله نجفی در دستور کار شهرداری منطقه چهار قرار گرفت که به لطف خداوند و حمایت‌های شورای اسلامی شهر و شهردار همدان و همکاری و مشارکت شهروندان فهیم و همکاران بر اساس زمان‌بندی و با منابع مالی محدود توانستیم این پروژه ترافیکی را قبل از اربعین حسینی به سرانجام برسانیم.

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان اضافه کرد: با پایان عملیات اجرایی در بلوار آیت‌الله نجفی قبل از فرا رسیدن اربعین حسینی، شاهد کاهش چشمگیر تصادفات و خسارات زیان بار مالی و در نتیجه ارتقای سلامت جسمی و روحی  شهروندان و زائرین عزیز در این مسیر بودیم که امیدواریم رضایتمندی شهروندان و رانندگان عبوری از این مسیر را بدست آورده باشیم.

یوسفی با اشاره به اینکه اعتبار صرف شده در پروژه بلوار آیت اله نجفی بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال می باشد، افزود: مجموع مساحت مسیر رفت و برگشت این بلوار ۱۶ هزار و ۴۸۵ مترمربع بود که از این مقدار عملیات خاکبرداری در مساحتی بالغ بر ۱۵ هزار و ۶۶۵ مترمربع و با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال انجام شد که علاوه بر آن اجرای عملیات مخلوط و بیس‌ریزی با بیش از ۱۶ هزار تن و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۸۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال، خرید مصالح با یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و اجرای عملیات روکش آسفالت به صورت فینیشری نیز در مجموع با بیش از پنج هزار و ۳۸۶ تن و با اعتبار ۲۸ میلیارد و ۳۸۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال از دیگر اقدامات انجام شده در این پروژه است.

وی تملک اراضی اطراف بلوار آیت الله نجفی را یکی دیگر از اقدامات مهم در  اجرای این پروژه برشمرد و اظهار کرد: در فضایی کاملا تعاملی ضمن جلب رضایت کامل مالکین منطقه، توانستیم بیش از ۱۳ هزار و ۷۰۰ مترمربع از اراضی و املاک مورد نظر و حاشیه‌ای بلوار را با اعتباری بالغ بر  ۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تملک کنیم.

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان به سایر اقدامات انجام شده در این پروژه اشاره کرد و گفت: جانمایی شبکه روشنایی و استقرار ۲۷ تیر برق بتنی به طول ۵۵۰ متر در مسیر با اعتبار چهار میلیون ریال و نیز توسعه فضای سبز بلوار با مساحتی بالغ بر شش هزار و ۸۰۰ متر مکعب در قالب خاکبرداری، خاکریزی، تسطیح و کاشت گونه های گیاهی با اعتبار ۹۵۰ میلیون میلیون ریال از دیگر اقدامات اجرایی در این پروژه صورت گرفت.

یوسفی گفت: با اجرای این پروژه مهم شهری توانستیم بخش قابل توجهی از مشکلات ترافیکی در این مسیر پرتردد را رفع کنیم که در تسهیل عبور و مرور خودروها نقش مهمی داشته است.

کد خبر 396469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.