فاز نخست بهره‌برداری خط دوم، از ایستگاه کهندژ تا میدان امام حسین(ع)

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان گفت: فاز نخست بهره‌برداری خط دوم از ایستگاه کهندژ تا میدان امام حسین(ع) خواهد بود.

به گزارش ایمنا، محمدرضا بنکدار در بازدید اعضای کمیسیون حمل ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان از ایستگاه عمان سامانی خط دو قطار شهری اصفهان، اظهارکرد: فاز نخست اجرای عملیات خط دوم قطار شهری، از ایستگاه دارک شروع شده، اما فاز نخست بهره‌برداری خط دوم از ایستگاه کهندژ تا میدان امام حسین(ع) خواهد بود.

وی با بیان اینکه خط دوم قطارشهری اصفهان از ایستگاه دارک آغاز می‌شود و نخستین ایستگاه خط دوم در این محل قرار دارد، افزود: حفاری خط دوم قطارشهری اصفهان بعد از آغاز، با طی یک هزار و ۱۰۰، وارد ایستگاه زینبیه شده و به زودی تی بی ام از ایستگاه زینبیه به سمت ایستگاه عاشق اصفهانی در حال حرکت است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان ادامه داد: پس از ایستگاه زینبیه، ایستگاه عاشق اصفهانی قرار دارد که ترکیبی از عملیات تاپ داون و اجرا از زیر شده و آن ایستگاه نیز آماده ورود تی بی ام است.

بنکدار با بیان اینکه ایستگاه عمان سامانی، با عملیات اجرا از زیر کار می‌شود، افزود: این ایستگاه در شرایط بسیارسخت و پرریسک اجرا می‌شود، اما به دلیل آنکه با این روش ساخت، مشکلات خاص ترافیکی وجود ندارد، ترجیح دادیم از این روش استفاده کنیم.

بنکدار ادامه داد: ایستگاه لاله، پنجمین ایستگاه خط دوم قطارشهری اصفهان به شمار می‌رود که عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده و قرار است پس از آن، عملیات اجرایی ایستگاه شاهد که به تازگی قرارداد آن امضاء و ابلاغ شده، آغاز شود.

وی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا پایان سال، قرارداد ایستگاه طوقچی نیز منعقد شود و پس از آن، عملیات اجرایی آغاز شود؛ همچنین قرارداد عملیات اجرایی ایستگاه‌های مسیر اولویت نخست بهره‌برداری خط دوم قطارشهری تا پایان امسال منعقد خواهد شد.

کد خبر 396438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.