مطالعات اولیه طرح جامع کمربند سبز شهر قم به اتمام رسید

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: شرح خدمات طرح جامع کمربند سبز شهر قم به پایان رسیده و وارد مرحله جذب پیمانکار شده است.

به گزارش ایمنا، پیام جوادیان با اشاره به اقلیم و شرایط زیست‌محیطی شهر قم، اظهار کرد: برای بهبود شرایط زیستی شهر قم نیازمند اجرای طرح‌هایی برای گسترش فضای سبز جنگلی در حاشیه شهر هستیم.

وی یکی از ضرورت‌های ایجاد کمربند سبز را بهبود شرایط زیستی شهر دانست و تصریح کرد: ایجاد کمربند سبز می‌تواند تأثیر به سزایی در تعدیل آب‌ و هوا داشته و از ورود ریز گردها به شهر جلوگیری کند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تأثیر ایجاد کمربند سبز حاشیه شهر را فراتر از بهبود شرایط زیستی خواند و عنوان کرد: ایجاد محیط سالم و مفرح گردشگری برای شهروندان می‌تواند در بهبود شرایط اجتماعی و فرهنگی شهر نیز مؤثر باشد.

وی ادامه داد: همچنین می‌توان یکی از مهم‌ترین علل توجه مدیران شهری به ایجاد کمربند سبز را جلوگیری از رشد و توسعه بی‌رویه شهر دانست که تأثیر به بسیاری در بهبود منظر شهری نیز به همراه دارد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه طرح جامع کمربند سبز شهر در مرحله ورود به آغاز مطالعات و انتخاب مشاوره قرار دارد، خاطرنشان کرد: شرح خدمات با توجه به اسناد بالای دستی مانند قانون هوای پاک و اسناد موازی و پایین‌دستی مانند طرح جامع شهر قم و طرح تفصیلی شهر تهیه‌شده است.

جوادیان همکاری همه ارگان‌های دولتی را در تخصیص اعتبارات ملی لازم دانست و عنوان کرد: از اواسط پاییز مشاور انتخاب‌شده و مطالعات اولیه و اصلی در بازه زمانی یک سال انجام می‌شود و از همه دستگاه‌ها می‌خواهیم همکاری لازم را در تهیه و تصویب این طرح داشته باشند.

وی تأکید کرد: شرح خدمات طرح به همه نهادها مانند ستاد بحران استان، اداره کل شهرسازی، اداره کل برنامه بودجه، محیط‌ زیست، گردشگری، آب و فاضلاب و غیره ارسال‌ شده است و منتظر دریافت نقطه نظرات این ادارات و نهایی شدن کار هستیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اعتبار اولیه تدوین این طرح را در مرحله مطالعات بیش از ۲۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: اعتبار اولیه این طرح ۲۲۰ میلیون تومان بوده و امیدواریم درزمان پیش‌بینی‌شده پایان‌یافته و وارد مرحله اجرا شود.

کد خبر 391900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.