۲ هزار دانش آموز نیازمند، با کمک هزینه راهی مدرسه شدند

گلپایگان- مدیر آموزش و پرورش گلپایگان با بیان اینکه جشن عاطفه‌ها با هدف ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان در مدارس برگزار می‌شود، گفت: دو هزار دانش آموز نیازمند در شهرستان با پرداخت کمک هزینه تحصیلی آموزش و پرورش راهی مدرسه شدند.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان گلپایگان، مصطفی مهدیان امروز (چهارشنبه) در مراسم زنگ جشن عاطفه‌ها که به صورت نمادین در آموزشگاه ابتدایی صحت نواخته شد، اظهار کرد: هر ساله جشن عاطفه‌ها در مهرماه با هدف ترویج فرهنگ انفاق و کمک به نیازمندان در سطح مدارس شهرستان برگزار می‌شود.

وی گفت: با هدف کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان نیازمند سامانه بانک اطلاعاتی در مدیریت آموزش و پرورش گلپایگان تشکیل شده است، افزود: براساس آمار ثبت شده در بانک اطلاعاتی حدود دو هزار دانش آموز بی‌بضاعت با کمک مجمع خیرین آموزش و پرورش و اداره اوقاف هزینه خرید لوازم التحریر، لباس مدرسه و هزینه خرید کتاب به آن‌ها پرداخت شد و در سال تحصیلی جدید همزمان با سایر دانش آموزان راهی مدرسه شدند.

مدیر آموزش و پرورش گلپایگان، تصریح کرد: ۱۵ هزار دانش‌آموز در ۱۲۶ آموزشگاه در سطح شهرستان مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد هشت هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند.

جمع آوری ۱۰۲ میلیون تومان در جشن عاطفه‌ها

عباسعلی لچینانی، مدیرکمیته امداد گلپایگان در ادامه این مراسم اظهار کرد: مرحله نخست جشن عاطفه در شهریورماه امسال در سطح میادین شهر و مصلای نماز جمعه برپا شد.

وی با بیان اینکه امروز دومین مرحله جشن عاطفه‌ها در سطح مدارس شهرستان با شعار" با رنگ مهر، رویایی را بسازیم" برگزار می‌شود، گفت: سال گذشته در جشن عاطفه‌ها ۱۰۲ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی جمع آوری شد که از این میزان ۲۴ میلیون تومان از سطح مدارس جمع آوری شده است.

مدیر کمیته امداد گلپایگان با بیان اینکه ۴۰۰ دانش آموز گلپایگانی با حمایت کمیته امداد مشغول به تحصیل هستند، گفت: کمک‌های غیر نقدی جمع آوری شده در جشن عاطفه بین دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد و دانش‌آموزان نیازمندی که اسامی آن‌ها در بانک اطلاعاتی آموزش و پرورش ثبت است، توزیع می‌‎شود.

کد خبر 391830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.