عیدی: جشنواره شاخص بهزیستی فرهنگی را در شهر افزایش داد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: جشنواره امسال شاخص بهزیستی فرهنگی را در شهر اصفهان افزایش داد و باعث ایجاد مشارکت مردمی در برنامه‌های جنبی محور جشنواره شد.

محمد عیدی در حاشیه بازدید از سینماهای جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: جشنواره امسال شاخص بهزیستی فرهنگی را در شهر اصفهان افزایش داد و  باعث ایجاد مشارکت مردمی در برنامه‌های جنبی محور جشنواره شد.

وی با بیان اینکه تلفیق جشنواره با اعیاد مذهبی موجب افزایش نشاط اجتماعی شد، ادامه داد: میزان استقبال مردم از فیلم‌های جشنواره بسیار امیدوار کننده است و شاخص‌های یک شهر فرهنگی را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: می‌توانیم ادعا کنیم که امسال جشنواره استانداردهای لازم را برای دائمی شدن جشنواره فیلم کودک و نوجوان در شهر اصفهان دارد و این یعنی اصفهان قابلیت دارد که هر رویداد فرهنگی را به رویدادی بین المللی تبدیل کند.

عیدی با اشاره به فضای جشنواره افزود: حال و هوای جشنواره در اصفهان به گونه‌ای است که برخی مهمانان ما غبطه می‌خورند که چرا پایتخت چنین حال و هوایی وجود ندارد زیرا شب‌های اصفهان زنده به ارزش های فرهنگی است.

وی خاطر نشان کرد: امید است که بتوانیم با تعریف فرایند محور از این رویداد بزرگ بین المللی باعث حفظ این فضا در شهر اصفهان باشیم و ظرفیت‌های بومی خود را به امری جهانی تبدیل کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان افزود: جشنواره فیلم کودک و نوجوان قابلیتی است که می‌توانیم به کمک آن ارزش‌های خود را بهتر معرفی کنیم و همچنین این جشنواره قابلیتی است تا ظرفیت گفت وگویی خود را ارتقا دهیم.

عیدی پیرامون دبیرخانه دائمی جشنواره کودک و نوجوان در اصفهان گفت: معاونت برنامه ریزی شهرداری اصفهان بنا به دستور شهردار موظف شده است که ساختار این دبیرخانه را تعریف کند اما فرآیند مدنی این رویداد امسال به دائمی شدن دبیرخانه جشنواره در اصفهان کمک کرد.

کد خبر 387079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.