افتتاح موزه فوتبال در آذربایجان

شهردار تبریز گفت: موزه فوتبال آذربایجان روز یکشنبه همزمان با دومین روز از هفته دولت و با حضور پیشکسوتان فوتبال و چهره های تاثیرگذار فوتبال تبریز در عرصه های ملی و بین المللی افتتاح می شود.

به گزارش ایمنا، ایرج شهین باهر با اعلام این خبر اظهار کرد: موزه فوتبال آذربایجان توسط شهرداری منطقه دو تبریز از شهرک امام به ابتدای شهرک زعفرانیه در ۷۰۰ متر زیربنا منتقل شده و کارهای اجرایی این موزه به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.

وی افزود: این موزه روز یکشنبه با حضور ورزشکاران، فوتبالیست ها، پیشکسوتان فوتبال و چهره های تاثیرگذار فوتبال تبریز در عرصه های ملی و بین المللی به بهره برداری می رسد.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه این موزه نخستین موزه تخصصی فوتبال در ایران است، گفت: این موزه متشکل از آثار و تصاویر یک قرن گذشته فوتبال تبریز و باشگاه تراکتورسازی بوده که در محل جدید خود در شهرک زعفرانیه افتتاح می شود.

شهین باهر تصریح کرد: این موزه از نظر موقعیت، شرایط بسیار بهتری نسبت به محل قبلی دارد، ساختمان قبلی موزه فوتبال در پارک بانوان شهرک امام (ره) واقع شده بود که چندان در معرض دید و دسترس علاقه مندان نبود، اما ساختمان جدید در محلی واقع شده که دسترسی به آن آسان‌تر است و کاملا در معرض دید شهروندان و گردشگران قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری تبریز قدم های مهمی برای تجهیز موزه فوتبال آذربایجان برداشته است، ادامه داد: با ایجاد و تجهیز این موزه تلاش کرده‌ایم تا جوانان و شهروندان را با پیشینه فوتبال تبریز آشنا کنیم و این مکان می تواند ظرفیت مهم گردشگری برای تبریز باشد.

شهردار تبریز با اشاره به اهمیت توجه به حوزه جوانان گفت: ورزش تاثیر زیادی بر روحیه جوانان دارد و می تواند آنها را از بسیاری ناهنجاری ها دور کند، برای همین منظور توجه به ورزش ضروری است.

به گزارش ایمنا، این موزه در سه طبقه احداث شده است؛ تندیس، اسناد و تصاویر تاریخی، وسایل و لوازم فوتبال، دانستنی‌هایی در مورد فوتبال تبریز، باشگاه‌های قدیمی و تصاویری از بزرگان و بنیانگذاران فوتبال تبریز از سال ۱۲۹۶ تاکنون در این مکان به نمایش گذاشته شده است.

کد خبر 386961

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.