برج رابینسون؛ نماد شهرسازی پایدار در سنگاپور

اخیرا در سنگاپور برجی مجسمه‌مانند بنا شده است که زندگی شهری پایدار را به تصویر می‌کشد.

 به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، برج رابینسون که ترکیبی از بوتیک‌های کوچک و فضاهای اداری است، با ایجاد فضاهای سبزی که برای عموم مردم قابل دسترسی است، از ایده "شهرسازی پایدار" حمایت می‌کند. این آسمان‌خراش به منظور دستیابی به آرمان جدید سنگاپور به عنوان "شهری محصور در باغ" مملو از گل‌ها و گیاهانی است که علاوه بر فضای داخلی برج، سقف و حتی سکوهای بیرونی برج را در خود محصور کرده است.

معماران در طراحی برج رابینسون با حمایت از "سیاست جایگزینی چشم‌اندازها" تصمیم گرفتند از فضاهای سبز بی‌شمار در این آسمان‌خراش بهره گیرند. سیاست جایگزینی چشم‌اندازها قانونی بود که در سال ۲۰۱۴ به تصویب رسید و طی آن فضاهای سبز شاداب باید به طور کامل جایگزین فضاهای سبز مرده در سراسر سنگاپور می‌شد. از آن‌جا که محیطی که برج رابینسون در آن قرار می‌گرفت محصور در خیابان‌های شلوغ و پر تردد بود و فضای کافی برای ایجاد فضای سبز در اطراف آن وجود نداشت، در نتیجه طراحان این برج تصمیم گرفتند از فضای داخلی خود برج برای ایجاد فضاهای پر از گل و گیاه بهره گیرند.

ظاهر کریستالی برج مجسمه‌مانند رابینسون با الهام از یکی از ساختمان‌های تاریخی همسایه، که دارای سقفی زاویه دار و آجری است، به طور زاویه‌دار و به شکل حرف "V" انگلیسی طراحی شد.  برج رابینسون از دو قسمت تشکیل شده است؛ در قسمت پایینی فروشگاه‌های خرده فروشی و بوتیک‌ها قرار گرفته است و در بالای این قسمت سکویی واقع شده است که مملو از گل‌ها و درختان سبز است؛ قسمت دوم ساختمان نیز، که شامل ۲۰ طبقه است، در بالای سکو قرار دارد و به مراکز اداری اختصاص داده شده است.

کد خبر 386187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.