علوی: با حفظ کرامت انسان ها شاهد فراز مغزها نخواهیم بود

وزیر اطلاعات گفت:‌ اسلام دین انتقام گیری و ایجاد فشار بر مردم نیست، حاکم کردن فرهنگ استکبار ستیزی با دیکته کردن و تحمیل امکان پذیر نیست بلکه باید با استدلال توأم با محبت ایجاد شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات سید محمود علوی در گردهمایی مدیران حراست دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری گفت: در میان عناصر علمی اقدامات حراستی از ظرافت خاصی برخوردار است و باید بسترهای جرم و خلاف را با تدبیر به حداقل برسانند و به جای مچ گیری، دست گیری کنند.

وی اقدامات حراست ها را به منزله نقش اورژانس توصیف کرد و افزود: در کنار اطلاع رسانی موارد به دستگاه اطلاعاتی باید تدابیر لازم را برای رفع مسائل جزئی بیاندیشند.

وزیر اطلاعات گرامیداشت جامعه علمی و حفظ کرامت آنان را وظیفه نخست مجموعه های حراست دانشگاه ها و پژوهشگاه ها دانست و افزود: نه تنها این قشر از جامعه بلکه باید برای همه ی افراد جامعه حتی افراد پائین دست نیز کرامت و حرمت قائل شد.

علوی گفت: اگر بخواهیم به کشور خدمت کنیم باید به گونه ای تدبیر کنیم که فضاهای علمی باز و مملو از آرامش و امنیت باشد چرا که در این شرایط افراد دچار عقده نمی شوند و جهت گیری مخرب پیدا نمی کنند.

وی با بیان اینکه رفتارهایی موجب ایجاد عقده ی حقارت می شود، تصریح کرد: مصونیت جامعه مستلزم حفظ کرامت انسان هاست در این صورت شاهد فراز مغزها نخواهیم بود. پیوند حاکمیت و مردم موجب تقویت نظام و خنثی سازی توطئه ها و طمع دشمنان خواهد شد.

وزیر اطلاعات با اشاره به این که آرامش جامعه حتی موجب ارتقاء فرهنگ دینی می شود، گفت: باید به گونه ای عمل کنیم که مایه آرامش دل ها باشیم و مردم از شنیدن اسم وزارت اطلاعات احساس امنیت و آرامش و دشمنان احساس خطر و واهمه کنند.

علوی به دشمنی آمریکا علیه کشور اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی و فشار اقتصادی مردم بیش از گذشته با حکومت و نظام اسلامی همراهی می کنند و مسئولان نظام نیز پشت سر رهبری معظم انقلاب اسلامی هستند.

وی با بیان این که باید با مردم با لطف و محبت برخورد و از درنده خوئی پرهیز کرد، گفت: اسلام در کرسی تحقیق حق است و دیگران را باطل می داند اما در کرسی حکومت عدالت، معیشت، امنیت و حرمت را به طور یکسان برای آحاد جامعه می داند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: اسلام دین انتقام گیری و ایجاد فشار بر مردم نیست و دوست داریم دانشگاه ها که فرهنگ استکبار ستیزی بر آن حاکم بود باشد و حاکمیت این فرهنگ با دیکته کردن و تحمیل امکان پذیر نیست بلکه باید با استدلال توأم با محبت ایجاد شود و مجموعه های حراست می توانند در این زمینه همراهی موثری داشته باشند.

علوی اکثریت دانشجویان و جامعه علمی را همراه و همدل نظام اسلامی دانستند و گفتند: دانشجویان فرصت برای نظام اند و باید هوشیارانه جلوی نفوذ دشمنان را برای تبدیل ظرفیت دانشجویان به تهدید علیه نظام بگیریم.

وی دو قطبی کردن جامعه را یکی از اقدامات دشمنان اعلام کرد و گفت: توسعه چتر اطلاعاتی و رصد و اشراف اطلاعاتی و حفظ و صیانت از اساتید، دانشجویان و نخبگان در برابر نفوذ دشمنان از جمله اقدامات ضروری مجموعه های حراست دانشگاه هاست.

وزیر اطلاعات به مسئله تأیید صلاحیت ها اشاره کرد و افزود: در بررسی و رسیدگی به تأیید صلاحیت ها باید سخنان افراد را شنید و استناد تنها به گزارشات منابع راهگشا نیست و در معرض تردید است.

علوی حراست ها را از ورود به دسته بندی های سیاسی منع و تصریح کرد: امیال سیاسی و جناحی نباید در تصمیم گیری ها تأثیرگذار باشد و استقلال اقدامات اطلاعاتی به منزله نفی اصولگرایان یا اصلاح طلبان نیست بلکه باید در کنار احترام به همه جریانات سیاسی در اقدامات حرفه ای ذره ای این جناح بندی ها را دخالت نمی دهیم و به نفع یا علیه کسی اقدام نمی کنیم.

وی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تودهنی به ترامپ و هیئت حاکمه آمریکا است، گفت: باید از دو قطبی شدن فضای دانشگاه ها در دوران انتخابات و موج سواری دشمنان جلوگیری کرد.

کد خبر 386160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.