ظریف: مستقل بودن سخت اما شیرین است

وزیر امور خارجه با بیان اینکه علاقه داریم ضمن وابسته نبودن روابط خوبی [با جهان] داشته باشیم، گفت: با اتکا به مردم توانسته‌ایم در روابط خارجی تجربه کنیم؛ مستقل بودن هم سخت و هم شیرین است.

به گزارش ایمنا، «محمد جواد ظریف» روز سه شنبه در دیدار رئیس جمهوری با مدیران ارشد وزارت امور خارجه گفت: دیپلماسی مستقل علاوه بر مزایای بسیار بزرگ، چالش سنگینی هم دارد که آن این است که کسی در دنیا دیپلماسی مستقل را بر نمی تابد.  

وی ادامه داد: دیپلماسی مستقل، دیپلماسی است که در دریای متلاطم روابط بین الملل بتواند با استفاده از موقعیت ها و ظرفیت ها ویژه، راه باز کند و این راه را به جلو برود.  

وزیر امور خارجه با بیان اینکه راهی برابر دیپلماسی مستقل از قبل گشوده نیست و باید گشوده شود، گفت: وظیفه همکاران من بسیار دشوار است برای ما بزرگترین افتخار این است که وقتی در صحنه بین المللی حاضر می شویم به رغم همه سختی ها می توانیم برابر ۶ قدرت بزرگ جهانی پشت یک میز بنشینیم و افتخار کنیم که وابسته به هیچ کدام آنها نیستیم.

ظریف با بیان اینکه علاقه داریم ضمن وابسته نبودن روابط خوبی [با جهان] داشته باشیم، یادآور شد: با اتکا به مردم توانسته ایم این شیرینی را در روابط خارجی تجربه کنیم که مستقل بودن هم سخت و هم شیرین است.

کد خبر 384912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.