آغاز عملیات اجرایی تراموا در بهمن ماه

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز گفت: تلاش داریم با رایزنی‌های صورت گرفته عملیات اجرایی خط یک تراموای شیراز در بهمن ماه آغاز شود.

به گزارش ایمنا، مجتبی زوربخش اظهار کرد: خط یک تراموا در بودجه سال ۹۸ شهرداری از اعتبار اولیه‌ای بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان برخوردار است و این خط از باسکول نادر به سمت شاهزاده قاسم، حرم مطهر احمدبن موسی شاهچراغ (ع)، میدان شهدا، خیابان ۲۲ بهمن، محور حافظ، خیابان نفت، آرامگاه سعدیه و در نهایت شهرک سعدیه ادامه خواهد داشت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز از ورود یک هزار دستگاه دوچرخه نسل چهار به این کلانشهر خبر داد و گفت: تا اوایل شهریورماه این دوچرخه‌ها وارد مسیرهای مربوطه می‌شوند و در اختیار همشهریان قرار خواهند گرفت.

زوربخش برخورداری از سیستم ردیاب "جی پی اس" و "قفل الکترونیک"را از جمله امکانات دوچرخه‌های ورودی بیان کرد و افزود: این دوچرخه‌ها از جمله به‌روزترین دوچرخه‌های مورد استفاده در شهرهای امروزی است.

وی با تاکید بر این که مطابق مطالعات انجام گرفته ۲۳۸ کیلومتر مسیر دوچرخه برای شیراز در نظر گرفته شده است اظهار داشت که طبق برنامه‌ریزی تا سال ۱۴۰۳ شاهد حضور ده هزار دستگاه دوچرخه در سیستم حمل و نقل عمومی غیرموتوری شهر شیراز خواهیم بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز از توسعه مسیرهای دوچرخه تا آمادگی این کلانشهر برای شروع عملیات اجرایی خطوط تراموا و همچنین برنامه‌ریزی‌های مختلف در حوزه مطالعات حمل و نقل درون‌شهری خبر داد.

زوربخش از برنامه‌ریزی شهرداری برای اجرای چهار محور پیاده‌راه در شهر خبر داد.

وی اجرای خطوط بی. آر. تی در شیراز را از جمله سایر اقدامات این سازمان عنوان کرد و ادامه داد: نوسازی ۲۰ درصدی ناوگان اتوبوسرانی شیراز، توسعه خطوط مینی‌بوسرانی و ورود پنج دستگاه ون ویژه جابه‌جایی معلولان با امکان ورود با ویلچر را از جمله سایر اقدامات این سازمان برشمرد.

کد خبر 384485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.