کشف ۱۸ تن انواع مواد مخدر در هفته نخست مرداد

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف ۱۸ تن انواع مواد مخدر و روانگردان در کل کشور در هفته نخست مرداد خبر داد و گفت: مجموع کشفیات هفته یاد شده ۱۸ هزار و ۲۹۷ کیلوگرم است که در مقایسه با هفته قبل آن شش درصد کاهش دارد.

به گزارش ایمنا به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی اظهار کرد: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۴ هزار و ۸۰ کیلوگرم بوده و ۷۷ درصد مجموعه کشفیات را شامل می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان هزار و ۳۰۴ کیلوگرم حشیش، هزا ر و ۶۲ کیلوگرم هروئین، ۵۵۱ کیلوگرم مرفین، ۳۴۶ کیلوگرم شیشه، ۲۳ هزار و ۱۱۹ عدد قرص روانگردان و ۹۵۱ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی هزار و ۱۳۷ فقره عملیات صورت گرفته، ادامه داد: کشفیات موادمخدر در این دوره ۱۶ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

هفت هزار نفر در یک هفته دستگیر شدند

وی اضافه کرد: در هفته یادشده مجموعاً هفت هزار و ۶۷۱ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصا طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۱۶۸ نفر به اتهام قاچاق موادمخدر و روانگردان، سه هزار و ۱۸۷ نفر خرده فروش و توزیع کننده مواد، سه هزار و ۸۴۷ نفر معتاد متجاهر و۴۶۱ نفر نیز طی سایر عملیات های مرتبط با موضوع موادمخدر دستگیر شده اند.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: از ۲۳ هزار و ۱۱۹ قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۱۴ هزار و ۸۵ عدد مربوط به استان هرمزگان است که نشان دهنده ۶۰ درصد مجموع کشفیات قرص های روانگردان در هفته یاد شده می باشد.

بیشترین حجم کشفیات مربوط به استان سیستان و بلوچستان است

وی با بیان اینکه ۷۴ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می باشد، اظهار کرد: بیشترین حجم کشفیات با پنج هزار و ۳۵۵ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۹ درصد کشفیات کشور می باشد و کرمان با سه هزار و ۵۹ کیلوگرم، خراسان جنوبی با هزار و ۴۶۸ کیلوگرم، خراسان رضوی با هزار و ۱۴۵ کیلوگرم، اصفهان با هزار و ۱۹ کیلوگرم، تهران با ۸۰۵ کیلوگرم و یزد با ۷۸۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۲ درصد است.

اصلانی اظهار کرد: طی این مدت، ۱۷۱ دستگاه خودرو، ۳۸ دستگاه موتورسیکلت، ۱۲ قبضه سلاح و ۶۸ دستگاه تلفن همراه نیز توقیف شد.

کد خبر 384483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.