شوراهای اجتماعی محلات؛ فرصتی برای کاهش چالش‌ها و معضلات شهر

سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: شوراهای اجتماعی محلات، فرصتی برای کاهش چالش‌ها و معضلات کلانشهر مشهد است.

به گزارش ایمنا، محمد محسن مصحفی در بازدید از فرآیند تشکیل مجامع داوطلبی شورای اجتماعی محله عامل در منطقه دو مشهد، اظهار کرد: پس از تصویب آیین‌نامه جدید، فرآیند تشکیل شورای اجتماعی محلات از حالت انتصابی به شکل انتخابی در داخل مجامع داوطلبی تغییر یافته که گامی رو به ‌جلو و موثر در جلب مشارکت‌های مردمی محسوب می‌شود.

وی افزود: مسائل و مشکلات پیچیده‌ای که کلانشهر مشهد روزانه با آن‌ها روبه‌رو است، موجب شده که نمایندگان شورای شهر تنها بر مشکلات عمده شهر تمرکز داشته باشند و مسائل جزئی‌تر که در سطح محلات وجود دارد، از نظر آن‌ها دور بماند.

سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: مسلما مشارکت مردم در اداره محله خودشان و وقایعی که ممکن است در آن رخ دهد، علاوه ‌بر افزایش مشارکت آنان در مدیریت محله، موجب خواهد شد که مدیریت شهری به صورت دقیق‌تر در جریان خواسته‌های اهالی محلات قرار گیرد.

مصفحی گفت: امیدواریم شوراهای اجتماعی محلات بتوانند روز به‌ روز نقش موثرتر و حضور پررنگ‌تری را در شهر مشهد ایفا کنند تا مدیریت شهری قادر باشد به سهولت مطالبات مردمی را احصا کند و مشارکت مردمی در اداره شهر را بیش از گذشته محقق سازد.

کد خبر 383924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.