پروژه‌های محرک توسعه بازآفرینی مستمر بافت شهری را رقم می‌زند

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: پروژه‌های محرک توسعه می‌تواند تبلیغی برای جذب سرمایه گذاری ها برای بازآفرینی مستمر بافت شهری باشد و موجب القاء و هدایت توسعه‌های بعدی شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سید احمد حسینی نیا ظهر امروز_شنبه پنجم مردادماه ۹۸_در دومین نشست تخصصی فرآیند مسئله شناسی در تعریف پروژه‌های محرک توسعه در شهرسازی و مدیریت شهری اظهارکرد: با توجه به اینکه یکی از مقاصد شهرداری اصفهان پروژه‌های محرک توسعه است، شهرداری اصفهان در برنامه‌ریزی‌های سال جاری، این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: یکی از سیاست‌های نوین در توسعه شهری به طور عام و در بازآفرینی بافت‌های نابسامان شهری به طور خاص، بکارگیری اقدامات پروژه‌های محرک توسعه با هدف تسریع و تسهیل فرایند تحول در این بافت‌ها با بهره گیری از مشارکت و توان اجتماعی ساکنان و استفاده از ظرفیت‌های محلی است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان با بیان اینکه هدف از پروژه‌های محرک توسعه در مقیاس خرد، مدیریت مشارکتی و هدفمند منابع انسانی، مالی و زمانی در راستای بازگرداندن حیات به بافت‌های شهری به شیوه‌ای مستمر و منسجم، تعادل بخشی به پراکنش جمعیت شهری درحوزه‌های ساخته شده شهری و جلوگیری از رشد بی رویه سطوح شهری و اعاده منزلت اجتماعی است، تاکید کرد: در واقع پروژه‌های محرک توسعه می‌تواند تبلیغی برای جذب سرمایه گذاری‌ها برای بازآفرینی مستمر بافت شهری و موجب القاء و هدایت توسعه‌های بعدی شود.

وی ادامه داد: پروژه‌های محرک توسعه علاوه بر ارتقاء شرایط کالبدی، تحولات اقتصادی و اجتماعی را نیز در پی خواهد داشت و موجبات هم افزایی بین گروه‌های ذی نفع مختلف و منابع موجود را فراهم می‌کند.

حسینی‌نیا اظهار کرد: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان بر اساس طرح مصوب اعضای شورای شهر، تعریف و تصویب پروژه‌های محرک توسعه در هر یک از مناطق شهرداری را در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود: در این راستا ضمن تدوین نخستین نشست تخصصی با عنوان «فرایند طراحی و اجرای موفق پروژه‌های محرک توسعه» به منظور تشریح فرایند تعریف و اجرای پروژه‌ها برای مدیران و روسای ادارات مناطق شهرداری برگزار شد و پروژه‌های محرک توسعه پیشنهادی و ارایه شده توسط مدیران هر منطقه، در جلسات داوری با حضور اعضای شورای شهر، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و معاونت شهرسازی و معماری اردیبهشت ماه سال جاری مورد بررسی قرار گرفت.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: در جهت تداوم اولین فرایند، امروز دومین نشست تخصصی فرآیند مسئله‌شناسی در تعریف پروژه‌­های محرک توسعه در شهرسازی و مدیریت شهری برگزار شد.

وی تاکید کرد: از شهرداران مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان انتظار می‌رود در موضوع پروژه‌های محرک توسعه اهتمام بیشتری داشته باشند.

کد خبر 383819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.