شهرداری‌ها می‌توانند قیمت مسکن را در کلانشهرها کاهش دهند

‌رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: با ایجاد مسکن اجتماعی در کرج تورم موجود در بازار مسکن کاهش می‌یابد.

به گزارش ایمنا، غدیر مهدوی کلیشمی در صد و پنجاه و سومین جلسه شورای شهر کرج که امروز یکشنبه ۲۳ تیرماه برگزار شد، اظهار کرد: کمبود مسکن یکی از مهمترین معضلات کلانشهرهای مهاجرپذیر و پرجمعیت کشور از جمله کرج است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری با استفاده از زیرساخت‌ها و منابع مالی که در اختیار دارد می‌تواند بخشی از این مشکل را مرتفع کند، ادامه داد: امروز در تمامی شهرهای توسعه یافته دنیا شهرداری بخشی از وظیفه ایجاد مسکن با نام مسکن اجتماعی را به عهده دارد.

عضو شورای شهر کرج افزود: هر چند این طرح تا کنون در هیچ یک از شهرهای کشور اجرایی نشده ولی شهرداری کرج می‌تواند به این بخش ورود و از این طریق راه را برای سایر شهرداری‌ها باز کند.

وی تصریح کرد: شهرداری زمین زیادی در اختیار دارد و منابع مالی در اختیارش هم اگر بیشتر از سایر دستگاه‌ها نباشد کمتر نیست، به همین دلیل به راحتی می‌تواند این طرح را اجرایی کند.

مهدوی کلیشمی خاطرنشان کرد: از شهرداری انتظار می‌رود فاز مطالعاتی این طرح را آغاز کند تا در صورت بررسی و امکان عملیاتی شدن، هر چه سریع‌تر این طرح را به فاز اجرایی برسانیم.

عضو شورای شهر کرج گفت: واحدهای مسکن اجتماعی باید با اجاره کم در اختیار افراد کم درآمد شهر قرار بگیرد تا از این طریق به سمت تحقق عدالت اجتماعی در شهر پیش برویم.

وی افزود: بدون شک با ایجاد مسکن اجتماعی در کرج از تورم موجود در بازار مسکن کاسته می‌شود و قیمت واحدهای مسکونی سرشکن خواهد شد.

کد خبر 382441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.