۶۴۰ هزار اصفهانی هنوز کارت ملی هوشمند ندارند

مدیرکل ثبت‌احوال استان اصفهان گفت: تا کنون سه میلیون و ۳۸۵ هزار نفر در استان اصفهان درخواست کارت ملی هوشمند خود را به شعب ثبت نام کارت ملی داده‌اند و هنوز ۶۴۰ هزار نفر از جامعه هدف برای دریافت کارت هوشمند خود اقدامی نکرده‌اند.

حسین غفرانی کجانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه چهار میلیون و ۲۵ هزار نفر در استان اصفهان واجد شرایط دریافت کارت ملی هستند، اظهار کرد: از این تعداد تاکنون سه میلیون و ۳۸۵ هزار نفر  برای دریافت کارت ملی اقدام کرده‌اند.

وی افزود: ۸۴ درصد از کسانی که برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند کارت ملی هوشمند را دریافت و هنوز کارت ملی ۱۶ درصد از این افراد به دستشان نرسیده است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان اصفهان با بیان اینکه ۶۴۰ هزار نفر در استان اصفهان هنوز برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند، تصریح کرد:  ۱۰۰ دفتر پیشخوان و پست و ۴۱ اشعبه سیار برای انجام امور مربوط بهه صدور کارت ملی هوشمند در استان اصفهان فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه از این پس ملاک مراجعه به ادارات دولتی برای انجام فعالیت‌های مختلف داشتن کارت ملی هوشمند است، افزود: در حال حاضرملاک مراجعه به ادارات دولتی کارت ملی هوشمند است و کارت ملی نمونه قدیم تمدید نشده و به هیچ وجه هم تمدید نمی‌شود.

غفرانی در خصوص زمان صدور کارت‌های ملی هوشمند، اظهار کرد: تلاش ثبت‌احوال بر این است که در کمترین زمان کارت‌های هوشمند آماده شود اما در حال حاضر به دلیل وجود موانع کار صدور این کارت‌ها حدود شش تا هشت‌ماه به طول می‌انجامد.

کد خبر 382103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =