۱۰ تن مواد مخدر و روانگردان کشف شد

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۰ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کل کشور در هفته نخست تیر ماه خبر داد.

به گزارش ایمنا، ناصر اصلانی معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات هفته یاد شده، ۱۰۸۲۲ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با هفته قبل آن، ۲۰ درصد افزایش دارد.

وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۶۴۱۶ کیلوگرم بوده و ۸۷ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: همچنین از این میزان ۹۶۲ کیلوگرم حشیش، ۱۰۹ کیلوگرم شیشه، ۲۲۱ کیلوگرم هرویین، ۱۰ کیلوگرم مرفین، ۶۴۲۱ عدد قرص روان‌گردان و ۱۰۳ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

وی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۰۶۰ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۰ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

اصلانی ادامه داد: در هفته یادشده مجموعاً ۷۲۳۵ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۱۸۰ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان ۲۸۶۴ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد و ۳۶۸۴ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. ۵۰۶ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

وی افزود: از ۶۴۲۱ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۲۱۸۲ عدد مربوط به استان فارس است که نشان‌دهنده ۳۴ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته یاد شده می‌باشد.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه بالغ بر ۸۷ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۲۵۸۹ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۴ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۲۱۶۷ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۹۴۵ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۹۴۴ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۵۱۶ کیلوگرم، تهران با ۴۱۸ کیلوگرم و یزد با ۴۱۱ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۷ درصد است.

اصلانی گفت: طی این مدت، ۱۳۷ دستگاه خودرو، ۲۹ دستگاه موتورسیکلت، ۹ قبضه سلاح و ۳۷ دستگاه موبایل توقیف شد.

کد خبر 381142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.