کودک آزاری

در بسته خبری امروز از فصل خونین جاده‌های دیر تا آتش‌سوزی ۱۵۰ هکتار از اراضی باغملک و صادارت ماهی خشک از قشم را بخوانید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، هفته گذشته شهرهای جنوب کشور شاهد رویدادهای مهمی در عرصه‌های مختلف عمرانی، اجتماعی و فرهنگی بود. در بسته خبری ایمنا (کوتاه از شهرهای ایران) سر فصل مهمترین رویدادهای خبری را مرور می‌کنیم.

صادارت ماهی خشک از قشم

هرمزگان: محدثه رزمجو، مدیر امور حقوقی و قراردادهای سازمان منطقه آزاد قشم از اختصاص یکهزار ۲۸۰ هکتار زمین در قشم برای ساماندهی صادارت ماهی خشک خبر داد و گفت: پس از پایان دوره جاری صید با فعالیت در خارج از سایت‌های جانمایی شده مطابق قانون برخورد می‌شود.

زمینه اشتغال ۸۴۹ نفر فراهم شد

هرمزگان: اسدالله عباسی، رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان میناب اظهار کرد: اتاق اصناف شهرستان میناب در سال گذشته با صدور ۶۱۲ پروانه کسب زمینه اشتغال ۸۴۹ نفر را فراهم کرده است.

۲۵ تن برنج قاچاق در میناب کشف شد

هرمزگان: محمد رستمی، ‎فرمانده انتظامی شهرستان میناب از کشف ۲۵ تن برنج قاچاق در این شهرستان خبر داد.

******************************************************************************************************************************

فصل خونین جاده‌های «دیر» با ۲۵۸ کشته و مصدوم

بوشهر: احمد آخوندی، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: طی سه ماه ابتدای سال جاری ۱۹۱ مورد تصادف و واژگونی خودرو با ۲۵۸ کشته و مصدوم در شهرستان به اورژانس ۱۱۵ گزارش شده است.

۳۱۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های استان بوشهر پرداخت شد

بوشهر:  حسین مهری، مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بالغ بر ۳۱۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۳۰ طرح بزرگ و متوسط در استان بوشهر پرداخت شده است.

کودک‌آزاری در کارواش بوشهر

بوشهر: روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با اشاره به آخرین وضعیت سلامت کودک آسیب‌دیده در یکی از کارواش های بوشهر تشریح کرد:  به دنبال انتقال این کودک هفت ساله توسط اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی به مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بلافاصله اقدامات اورژانسی و مراقبت‌های درمانی صورت گرفت. در حال حاضر زخم‌های سطحی این کودک ‌ترمیم شده و مراقبت‌های لازم نیز توسط تیم مدیریت زخم برای جراحت سر در حال انجام است.

****************************************************************************************************************************

افزایش تنش‌های محدودیت کشت خوزستان

خوزستان: کیخسرو چنگلوایی، رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اعلام محدودیت کشت تابستانه از سوی سازمان آب و برق خوزستان، گفت: جهاد کشاورزی خوزستان به‌هیچ‌وجه محدودیت و ممنوعیت کشت تابستانه را نمی‌پذیرد و ذخیره آبی سد مارون یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب است و حداقل ۴۵ هزار هکتار پیش‌بینی کشت تابستانه در حوزه سد مارون شده است.

۶ باب فروشگاه ماهی‌فروشی در بندرماهشهر پلمپ شد

خوزستان: علی نوری، رییس مرکز بهداشت بندرماهشهر با اشاره به پلمپ ۱۲ واحد فروشگاهی در سال ۹۸ تاکنون، گفت: شش باب فروشگاه ماهی‌فروشی واقع در بازارچه آبزیان بندرماهشهر به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی موردنظر امروز پلمپ شدند.

۱۵۰ هکتار از اراضی باغملک در آتش سوخت

خوزستان: آرش حیاتی، ​معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری باغملک گفت: آتش‌سوزی کاه و کلش در اراضی کشاورزی قلعه تل از ساعت ۱۴ امروز از شهرک گلخانه‌ای قلعه تل آغاز شد و پیش از ورود به روستا تکیه در ساعت ۱۷ اطفا شد که حدود ۱۵۰ هکتار از اراضی در آتش سوخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =