اردکانیان آبفا

وزیر نیرو گفت: برای جلوگیری از خالی از سکنه شدن مناطق شرقی، جنوب شرقی و مرکزی کشور باید آب مورد نیاز این مناطق تامین شود.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب استان اصفهان رضا اردکانیان در بازدید از طرح آبرسانی روستایی مجتمع کوهستان بهارستان نایین، اظهار کرد: طی شش سال از فعالیت دولت تدبیر و امید ۶.۵ میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور و بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ روستا  تحت پوشش شبکه آب روستایی سالم قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه تا دو سال آینده و پایان کار دولت تدبیر و امید بالغ بر ۹ میلیون نفر از جمعیت مردم روستا و ۱۳ هزار روستا تحت پوشش شبکه آب روستایی سالم قرار می گیرند، افزود: بعد از انقلاب اسلامی تا کنون ۲۲۱ تصفیه خانه فاضلاب راه اندازی شده و ۱۴۲ تصفیه خانه آب به بهره برداری رسیده است.

وزیر نیرو اضافه کرد: همچنین لازم است که به منظور حفظ مناطق شرق، جنوب شرقی و مرکزی کشور صندوقی در نظر گرفته شود که با تخصیص یارانه مجازی از محل این صندوق، ادوات و وسایل زندگی مردم در این مناطق فراهم شود.

اردکانیان خاطرنشان کرد: همانطورکه وسایل و امکانات برای مرزبانان فراهم میشود که مرزهای کشور خالی نماند برای  جلوگیری از خالی شدن سکنه در  مناطق شرقی و جنوب شرقی و مرکزی کشور باید آب مورد نیاز برای مردم این منطقه فراهم شود.

وی گفت: در حوزه تولید برق هم تاکنون فعالیت‌های زیادی صورت گرفته است به طوری که هم اکنون روستای بدون برق نداریم و در هر هفته هشت روستا به شبکه برق متصل می‌شود.

اردکانیان تاکید کرد: از تمامی پروژه هایی که منجر به توسعه آب پایدار در درازمدت شود، حمایت خواهیم کرد.

وزیر نیرو گفت: تا جمعیت هست فاضلاب هم تولید می‌شود و فاضلاب تصفیه شده مهمترین منبع آب به ویژه برای صنایع است بنابراین باید صنایع را تشویق به پیش فروش فاضلاب کرد.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ... IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
    0 0
    این چهار سال هم مثل اون چهل سال

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =