۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
کارمزد شارژ "من کارت" حذف شد

با مصوبه شورای شهر مشهد، پرداخت ۲۰۰ تومان کارمزد شارژ من کارت در باجه‌ها و محلهای شارژ "من کارت" حذف و برای شارژ غیرحضوری توسط تلفن همراه و دستگاه‌های هوشمند شارژ سه تا ۱۰ درصد شارژ اضافه نسبت به مبلغ شارژ در نظر گرفته شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، امروز (سه‌شنبه) در شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، ابتدا لایحه حذف کارمزد شارژ "من کارت" و در نظرگرفتن مشوق برای افرادی که اقدام به شارژ من کارت خود از طریق دستگاه‌های هوشمند و تلفن همراه می‌کنند، در دستور کار قرار گرفت و تصویب شد.

بر این اساس شهرداری مشهد مکلف شد به‌منظور فرهنگ‌سازی و تشویق شهروندان به روش‌های شارژ غیرحضوری، نسبت به شارژ "من‌کارت" طبق موارد عنوان شده در بندهای لایحه، از ۳ درصد تا ۱۰ درصد نسبت به مبلغ شارژ اقدام کند.

شهربازی ۲۲۵۲ میلیارد ریالی

در ادامه این جلسه لایحه راه‌اندازی و بهره‌برداری از مجموعه تفریحی گردشگری بوستان خورشید به روش ساخت، بهره‌برداری، تسهیم درآمد و انتقال (B.O.S.T) در دستور کار قرار گرفته و پس از تصویب به شهرداری مشهد اجازه داده شد نسبت به انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری احداث، تجهیز، راه‌اندازی و بهره‌برداری از مجموعه تفریحی گردشگری بوستان خورشید به روش ساخت، بهره‌برداری، تسهیم درآمد و انتقال (B.O.S .T)، با شرکت توسعه گردشگری آرمان نگاه شمس به مبلغ تقریبی سرمایه‌گذاری ثابت، دو هزار و ۲۵۰ و دو میلیارد و ۲۹۷ میلیون ریال اقدام کند.

مجوز انعقاد قرارداد پیمانکاری احداث و بازگشایی خیابان کوشش تا خلج

لایحه درخواست مجوز انعقاد قرارداد پیمانکاری احداث و بازگشایی خیابان کوشش تا خلج یکی دیگر از دستور جلسه‌های شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر مشهد بود که پس از تصویب، به شهرداری مشهد اجازه داده شد در قالب انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری و پیمانکاری با شرکت بتن ماشین قدس رضوی نسبت به اجرای پروژه بازگشایی و احداث خیابان کوشش تا خیابان خلج شامل به صورت ۲۰% نقد و ۸۰% غیرنقد در قبال اعطای امتیاز پروانه ساختمانی به املاک متعلق به خود یا افرادی که از سوی این شرکت به شهرداری معرفی می‌شوند، اقدام کند.

آیین‌نامه اهدای نشان مشهد

در ادامه این جلسه لایحه آیین نامه اهدای نشان مشهد نیز در دستور کار قرار گرفت و پس از تصویب به شهرداری مشهد اجازه داده شد تا به منظور اعتلای هویت و تقویت حس تعلق شهری در شهروندان، افزایش انگیزه برای خدمت‌رسانی و توسعه شهری و همچنین بزرگداشت و حمایت از مفاخر و چهره‌های برجسته‌ای که خدمت ویژه‌ای در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره ارائه کرده‌اند، بر اساس آیین‌نامه اهدای نشان مشهد اقدام کند.

بهای خدمات ورود به محدوده زمانی و مکانی وسایل نقلیه باری سنگین

همچنین در ادامه با تصویب شورای شهر و به منظور ایجاد انضباط ترافیکی به شهرداری مشهد اجازه داده شد نسبت به دریافت بهای خدمات صدور مجوز برای خودروهای باری سنگین که درخواست تردد در یکی از محدوده‌های زمانی و مکانی شهر مشهد را مطابق محدوده‌های مصوب شورای هماهنگی ترافیک استان (همتا) دارند، اقدام کند.

مجوز ارائه خدمات رایگان قطارشهری در مناسبت‌های خاص

یکی دیگر از دستورهای جلسه علنی امروز لایحه مجوز ارائه خدمات رایگان قطارشهری مشهد در مناسبت‌های خاص بود که پس از تصویب به شهرداری مشهد (شرکت بهره‌برداری قطارشهری) اجازه داده شد، در روز شهادت امام رضا (ع)، یوم الله ۲۲ بهمن و روز جهانی قدس، از شروع فعالیت تا دو ساعت پس از اتمام رسمی مراسم در تمامی خطوط در حال بهره‌برداری اقدام به خدمات‌رسانی رایگان کند.

همچنین در شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر تمدید مدت اجرای نامگذاری یکی از معابر، میادین، فرهنگسرا و غیره به نام "خواجه نصیرالدین طوسی" و "پوران شریعت رضوی" و تشکیل اداره صدور مجوزهای ساختمانی پروژه‌های بزرگ‌ مقیاس نیز به تصویب رسید.

کد خبر 379619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.