نماز جمعه

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: کار عظیمی که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری برای این نظام انجام دادند اینکه اجازه ورود ابرقدرت‌ها را به این کشور ندادند و همواره حافظ ارزش‌های این نظام و عزتمندی آن در طول دوران انقلاب بودند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اصفهان اظهار کرد: امام علی (ع) فرمودند "بر هر انسان عاقلی است که گناهان و بدرفتاری‌های خود را احصا کند و در سینه خود نگه دارد و یا در کتابی بنویسد و سعی کند گناهان قبلی را جبران کند."

وی تصریح کرد: خصلت مؤمن توفیق خدایی، واعظ بودن و تصمیم به اصلاح خود داشتن است و انسان برای اصلاح خود نیازمند اصلاح درونی است و باید به نصیحت‌های دیگران برای اصلاح خود گوش کند و نصیحت آن‌ها را بپذیرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: انسان برای ترک گناه نیازمند تصمیم‌گیری و شرط با خود است و این شرط نیازمند مشارکت خود انسان است.

وی اضافه کرد: انسان نباید هر شایعه‌ای را بپذیرد و مراقبت از اعمال از دیگر خصلت‌های مؤمن است و می‌داند که خداوند و ملائکه و زمین اعمال او را تحت نظر دارند بنابراین مشارکت انسان نیازمند مراقبت او است.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه انسان باید نسبت به اعمال خود آگاهی داشته باشد، گفت: امام علی (ع) می‌فرماید " کسی که محاسبه نفس خود را دارد در به عیوب خود واقف است و در جهت جبران گناهان خود می‌کند، روز بعد او بهتر از روز قبل خواهد بود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با اشاره به مناسبت‌های این هفته و بزرگداشت شیخ بهایی اظهار کرد: شیخ بهائی ۴۱۰ سال قبل از دنیا رفته است اما اقدامات بسیار بزرگی برای شیعیان و مردم اصفهان انجام داده است.

طباطبایی نژاد با اشاره به روز بیابان‌زدایی و روز جهاد کشاورزی گفت: به طور یقین کشاورزی از صنایع مهم برای زندگی است و بی‌شک موجب پیشرفت و آبادانی هر کشوری می‌شود. در دین اسلام کشاورزان از اهمیت بالایی برخوردارند تا جایی که ائمه می‌فرمایند "شما را قسم می‌دهم که در جنگ و نبرد با دشمنان مواظب کشاورزان باشید."

امام جمعه اصفهان گفت: جایگاه کشاورز آن قدر رفیع است که امام علی (ع) به امیران لشکر خود فرمان می‌داد تا در جنگ‌ها مراقب کشاورزان باشند و می‌فرمودند "مواظب باشید تا از طرف شما به آن‌ها آسیبی وارد نشود و لطمه‌ای به کشاورزی آن‌ها وارد نشود."

وی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی باید تلاش کند تا این صنعت را با وجود منابع محدود آبی و استفاده از روش‌های جدید پیش ببرد دهد، اظهار امیدواری کرد مسائل قشر کشاورز و ارائه تسهیلات به این قشر زحمت‌کش رفع شود.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: در کشوری که صنعت کشاورزی و دامداری رونق داشته باشد، حتی اگر بیگانگان همه‌چیز را بر آن کشور ببندند باز هم مردم خودکفا خواهند بود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: کار عظیمی که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری برای این نظام انجام دادند اینکه اجازه ورود ابرقدرت‌ها را به این کشور ندادند و همواره حافظ ارزش‌های این نظام و عزتمندی آن در طول دوران انقلاب بودند.

وی با اشاره به سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران یادآور شد: رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن تأکید کردند که ترامپ را شایسته انتقال پیام نمی‌دانند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =