هیچ نگرانی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد

وزیر کشور گفت :طبق گزارش دستگاه‌ها هیچ‌گونه نگرانی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد.

به گزارش ایمنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بیست و پنجمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز ما در جلسه گزارشی را از دستگاه‌ها درباره مصوبات قبلی داشتیم که خوشبختانه نشان‌دهنده فعالیت خوب رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در پاسخگویی به مطالبات مردم و ‌رفع ابهامات، شبهات و اطلاع‌رسانی قابل اطمینان است.

رحمانی فضلی گفت : موضوع دیگر جلسه ارزیابی عملکرد رسانه‌ها بود که مقرر شد از رسانه‌های موفق عمل کرده‌اند در ستاد تقدیر و تشکر شود.

وزیر کشور افزود: در جلسه امروز درباره تامین کالاهای نیز دستگاه‌ها گزارشی ارائه کردند که هیچ‌گونه نگرانی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد چه در بحث حمل و چه عرضه اقدامات خوبی شده است.

وی گفت : بحث کالاهای اساسی به عنوان یکی از موضوعات اصلی مجدد در جلسه امروز مطرح و دستگاه‌های مختلف گزارش‌های خود را در این زمینه ارائه کردند؛ به این معناست ذحیره سازی و عرضه به بازاربه طور مناسب است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: وزارت صمت گزارشی از ۸۰ قلم کالای اساسی ارائه کرد که در دو هفته اخیر روند ۵۰ درصد از این کالاها بین ۵ تا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشته است.

وی گفت : حدود ۴۲ درصد قیمت‌ها کالاها ثابت بوده و ۷ تا ۸ درصد نیز افزایش قیمت داشتیم.

وزیر کشور با اشاره به جنگ تحمیلی اقتصادی افزود: در جلسه امروز مقرر شد همه دستگاه‌ها متناسب با برنامه‌ریزی صورت گرفته اصل امر فعالیت را بر مقاومت و استقامت اقتصادی و ‌تولیدی بگذارند.

وی ادامه داد: هیچ‌گونه انفعالی نباید دستگاه‌ها با آن مواجه باشند و از مردم نیز همین درخواست را داریم.

رییس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: به تازگی مقام معظم رهبری اشاره داشتند که دشمن بحث مذاکره را مکمل تحریم قلمداد می‌کنند و ما باید این هوشیاری را در فعالیت‌های خود داشته باشیم.

وزیر کشور با اشاره به روند کاهشی نرخ ارز گفت : طبق گزارشی که بانک مرکزی ارائه کرد و با تحرکاتی که هم اکنون در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای در فروش نفت داریم و در تامین ارز و برگشت مناسبی ارزی قرار داریم.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: بنابر این گزارش‌های بانک مرکزی نشان‌دهنده روند کاهشی نرخ ارز است.

وی با تاکید بر اینکه دشمن بی‌ثباتی خود را در میان تبلیغات و عملیات روانی رسانه‌های عظیم خود پنهان می‌کند، اظهار کرد: ملت ایران با راهپیمایی عظیمی که در روز قدس انجام دادند یکبار دیگر نشان دادند که بنای آن‌ها بر مقاومت وحمایت از مستضعفان به خصوص ملت فلسطین است. همه این‌ها موجب شده که روند فعالیت‌ها و روند اقدامات و جریانات سیاسی در کشورهای دشمن از ثبات زیادی برخوردار نباشد.

وزیر کشور اضافه کرد: مردم ما با تحربه و بینش سیاسی که طی مدت این ۴۰ سال دارند حتما فریب اینگونه تبلیغات دشمن را نمی‌خورند و امیدواریم با توکل به خداوند و همیاری ملت و دولت و هدایت‌های مقام معظم رهبری از این شرایط سخت عبور کنیم.

کد خبر 378177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.