باید با فروش غیرقانونی کدهای اقتصادی برخورد شود

مسئول کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان خواستار برخورد دادگستری استان با شرکت‌های کاغذی که کدهای اقتصادی را به صورت غیرقانونی می فروشند، شد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، احمدرضا پزنده در نخستین جلسه کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان، اظهار کرد: چگونه یک نفر می‌تواند ۳۸۰ شرکت در اصفهان به ثبت برساند و برای هر یک کد اقتصادی دریافت کند.

وی افزود: این مهم نکته اساسی و کلیدی در اصفهان به شمار می‌رود.

مسئول کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان گفت: رویکرد اصلی کمیسیون تجارت بررسی مسائل بخش صادرات و واردات استان است، بنابراین از تمامی ظرفیت های اقتصادی دستگاه های دولتی و حاکمیتی و بخش خصوصی در این راستا استفاده می شود.

پزنده خواستار برخورد دادگستری استان با شرکت های کاغذی که کدهای اقتصادی را به صورت غیرقانونی می فروشند،شد و افزود: چگونه یک نفر می تواند ۳۸۰ شرکت در اصفهان به ثبت برساند و برای هر یک کد اقتصادی دریافت کند .

وی بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی استان در حوزه تجارت خارجی و داخلی، حمل و نقل و گمرگ، حمایت از صادرات غیرنفتی، تامین زیرساخت های لازم برای استفاده از فن آوری اطلاعات در راستای توسعه تجارت الکترونیک، توسعه تجارت الکترونیک برای کاهش هزینه ها، افزایش فروش و بهبود بازاریابی محصولات تولیدی اعضا، توسعه برند محصولات تجاری اعضا در راستای افزایش فروش و سودآوری آنان، تسهیل ثبت مالکیت فکری محصولات تولیدی اعضا و بررسی راهکارهای حمایت از حقوق مالکیت فکری را جزو قلمرو کمیسیون تجارت اتاق عنوان کرد.

نصیر ضویی عضو کمیسیون تجارت در این جلسه تجارت الکترونیکی را یکی از حلقه های گمشده اقتصاد استان اصفهان برشمرد و گفت: شناسایی از ظرفیت های تولیدی و خدماتی در استان اصفهان نخستین گام تجارت الکترونیک است که فعالان اقتصادی با ظرفیت های یکدیگر آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه لجستیک کالا و خدمات صادرات و واردات در استان اصفهان انجام نمی شود، افزود:کمیسیون تجارت می تواند با تشکیل زنجیره تامین در حوزه صادرات و واردات کالا و خدمات در استان و فعال سازی بخش های مرتبط با تجارت نقش موثری در افزایش مبادلات تجاری اصفهان داشته باشد.

 به گزارش ایمنا، نخستین جلسه کمیسیون تجارت خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم با حضور رییس، تیم مدیریت و اعضای کمیسیون در تالار هیئت نمایندگان اتاق برگزار شد.

کد خبر 376965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.