تعطیلی پروژه‌های عمرانی حتی برای یک روز هم ممنوع

شهردار مشهد با اشاره به اینکه سرعت اجرای پروژه‌ها و زمان‌بندی آن برای ما بسیار مهم است، گفت: لذا نباید عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی حتی یک روز تعطیل شود.

به گزارش ایمنا، محمدرضا کلائی، با بیان اینکه از مدیریت جدید سازمان عمران شهرداری ۹ خواسته داریم که باید آن را مورد توجه قرار دهند، اظهار کرد: اولین خواسته ما این است که سازمان عمران مانند یک مجموعه حقوقی خصوصی عمل کند و آن را ارتقا دهد که پیشرفت در این مسیر را باید براساس شاخص‌های مدنظر در طول هفت ماه آینده نشان دهند.

شهردار مشهد با بیان اینکه پیش از این ۵۰ درصد وقت مدیرعامل سازمان عمران، پاسخگویی و مذاکره با طلبکارن ریز و درشت بود، ادامه داد: اما اکنون کار سازمان به روز شده و چرخ آن در حال گردش است و بدهی معوقه‌ای نیست که سازمان عمران را از کار بیندازد و به همین خاطر انتظار داریم با تلاش، اجرای پروژه‌ها سرعت بگیرد چراکه اتمام هر پروژه برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از خواسته‌ها استفاده بهینه از امکانات سازمان عمران از جمله کارخانه تولید آسفالت، بتن‌سازی و ماشین‌آلات است که باید مورد توجه قرار گیرد.

کلائی با تاکید بر اینکه همکاری با پیمانکاران بخش خصوصی و عمومی مشهد و سایر نقاط کشور باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: مرجع تقسیم کارها و پروژه‌های زیرساختی شهر مشهد میان پیمانکاران سازمان عمران است لذا با توجه به وجود رکود پروژه‌ها در کشور و تمایل پیمانکاران برای فعالیت، سازمان عمران باید دیپلماسی فعالی را برای ارتباط با پیمانکاران درپیش گرفته و از این فرصت مناسب استفاده کند.

شهردار مشهد گفت: یکی از شاخص‌های ارزیابی فعالیت سازمان عمران طی یک‌سال آینده، ارتباط با پیمانکاران در مشهد و سایر نقاط کشور و تقسیم پروژه‌ها خواهد بود.

وی به کشف قیمت اجرای پروژه‌ها به عنوان چهارمین خواسته از سازمان عمران شهرداری مشهد اشاره و اظهار کرد: از سازمان عمران انتظار داریم با کشف قیمت و ارائه کردن بهترین قیمت، به مدیریت شهری کمک کند.

کلائی اضافه کرد: یکی دیگر از خواسته‌های ما از سازمان عمران نظارت دقیق بر اجرای پروژه‌ها است؛ مردم از یک لکه‌گیری آسفالت می‌فهمند که مدیریت شهری کارایی دارد یا خیر و با توجه به این که هدف ما جلب رضایت و اعتماد شهروندان است سازمان عمران باید نظارت جدی و دقیقی بر اجرای پروژه‌های عمرانی داشته باشد.

شهردار مشهد ادامه داد: سازمان عمران باید در خدمت بخش‌های مختلف شهرداری بوده و تمامی امور زیرساختی را متکفل باشد و اگر در این مسیر به دانشی نیاز دارد از آن حمایت خواهیم کرد زیرا بر دانش‌افزایی به ویژه در حوزه مدیریت پروژه تاکید داریم.

وی به ساختار سازمانی به عنوان هفتمین خواسته از سازمان عمران اشاره کرد و گفت: در ساختار سازمانی و مدیریت اجرایی باید به ریزکردن پروژه و قابلیت واگذاری بخش‌های مختلف به پیمانکاران توجه ویژه‌ای داشته باشد.

کلائی افزود: سازمان عمران شهرداری مشهد اکنون دارای یک برند است اما این که به عنوان یک سازمان دارای رانت ترک تشریفات دیده شود جفا است در حالی که اگر صورت مالی این سازمان را بررسی کنیم می‌بینیم که بسیار روشن است؛ لذا از مدیرعامل جدید می‌خواهیم این برند را ارتقا دهد زیرا سازمانی که سه شیفت کار کند و در ارائه قیمت پروژه‌ها رقابت کند سازمان عمران قابل قبول ما است.

شهردار مشهد به سرعت پروژه‌ها به عنوان نهمین خواسته خود از سازمان عمران اشاره و اظهار کرد: بر این خواسته تاکید داریم که پروژه‌های عمرانی نباید حتی یک روز تعطیل شود و به همین دلیل است که پروژه‌هایی که زمان اجرا دارد را به سازمان عمران واگذار می‌کنیم زیرا سرعت اجرای پروژه‌ها برای ما بسیار مهم است.

کد خبر 376824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =