حناچی: فضاهای فرهنگی تهران افزایش می یابد

شهردار تهران با اشاره به حمایت مدیریت شهری از ایجاد فضاهای فرهنگی و تاریخی در تهران گفت: با حمایت شورای اسلامی شهر تهران این فضاها در پایتخت افزایش می یابد.

به گزارش ایمنا،  پیروز حناچی عصر سه شنبه در حاشیه مراسم آغاز عملیات عمرانی احداث موزه «ایران درودی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خیلی خوشحالم که این موزه پس از گذشت چهار سال امروز از بلاتکلیفی خارج شد و با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار است در آینده ای نزدیک موزه آثار ایران درودی در این مکان (منطقه یوسف آباد، مقابل بوستان پرستو) احداث شود.

وی افزود: تهران از ثروت های مختلف فرهنگی و هنری بهره مند است و باید تلاش کنیم این زیبایی ها را برای شهروندان به نمایش بگذاریم.

شهردار تهران ادامه داد: توسعه فضاهای فرهنگی در کلانشهر تهران همواره مورد تاکید قرار داشته و تلاش می کنیم این چنین فضاهایی را برای شهروندان خلق کنیم.

وی همچنین درباره نقش توسعه فضاهای سبز در کاهش آلودگی تهران نیز گفت: همواره توسعه فضاهای سبز به کاهش آلودگی کلانشهرها کمک می کند که در این زمینه مدیریت شهری تهران تلاش می کند با توسعه فضاهای سبز از کاهش آلودگی در تهران بکاهد.

مراسم آغاز عملیات عمرانی احداث موزه « ایران درودی» عصر امروز (سه شنبه) در محل احداث این موزه در منطقه یوسف آباد برگزار شد.

ایران درودی تجربه برگزاری ۶۴ نمایشگاه انفرادی در موزه‌ها و گالری‌های معتبر دنیا را دارد و ۸۰ فیلم مستند برای تلویزیون ملی سابق ایران ساخته است.

همچنین هشت اثر نفیس او در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران و برخی از آثارش در دیگر موزه‌های دنیا وجود دارد.

قرار است ۱۹۵ تابلو این هنرمند که به صورت محضری به ملت ایران بخشیده شده، بعد از ساخت موزه که نقشه آن را جهانگیر درویش - معمار ورزشگاه تختی - هدیه کرده، به نمایش گذاشته شود.

کد خبر 376788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =