۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
خرید خانه در بهترین شهر جهان آسان است

وین، پایتخت اتریش، برای دهمین سال متوالی به عنوان برترین شهر جهان از نظر کیفیت زندگی شناخته شد.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، پایتخت اتریش، ۱۰ سال متوالی اولین جایگاه جهانی را از نظر کیفیت زندگی به خود اختصاص داده است. از جمله عواملی که در این موفقیت سهیم بوده اند، زیرساخت‌های مناسب برای توسعه فضای سبز، خدمات عمومی، حمل ونقل عمومی، امکانات تفریحی، طراحی شهری، تأکید بر مشارکت شهروندان و عدالت اجتماعی است.

هر شهری با چالش های خاص خود مواجه است و شهر وین نیز از این امر مستثنی نیست. از جمله چالش های عمده‌ای که وین با آن مواجه است، جمعیت زیاد و مهاجرت روزافزون مردم و پناهندگان و یکپارچه سازی این دو گروه است. با این حال وین بر این مشکلات غلبه کرده و همچنان جزو برترین شهرهای جهان به شمار می رود.

سه دلیل عمده وجود دارد که چرا شهروندان وین از کیفیت زندگی خود بسیار راضی هستند؛

خانه سازی در وین مقرون به صرفه است

چارچوب خانه سازی وین بر این اصل استوار است که تهیه مسکن حق اساسی بشر است و سیاست های محلی نیز این قاعده را منعکس می کند. شهرداری وین از مالکیت یک چهارم سهام مسکن شهر برخوردار است و به این ترتیب نیمی از مردم در آپارتمان های دولتی زندگی می کنند.

ساکنان وین حدود یک چهارم درآمد خود را صرف مسکن می‌کنند در حالیکه در شهری مانند لندن، میانگین هزینه مسکن برای هر شهروند برابر با ۷۲ درصد از درآمد ماهانه اوست. سازمان‌های خصوصی نیز در مقرون به صرفه بودن مسکن سازی در وین سهیم هستند زیرا از طرف دولت موظفند نیمی از آپارتمان های تازه ساخته شده را به افراد کم درآمد و بقیه آپارتمان ها را مطابق میل خود به مردمی با درآمد متوسط اجاره دهند.

شهر وین از فضای سبز زیادی برخوردار است

یکی از ویژگی های شگفت انگیز شهر وین، برخورداری از ۱۲۰ متر مربع فضای سبز به ازای هر فرد ساکن در این شهر است. ساکنان وین به طور فعال در طراحی فضاهای سبز مداخله می کنند و نیازها و درخواست های آنان در پروژه های جدید نیز در نظر گرفته می شود.

برنامه ریزی برای یک آینده پایدار و فراگیر

مدیران شهر وین با یکدیگر متحد شده اند که با تکمیل پروژه شهری جدیدی به نام Seestadt Aspern تا سال ۲۰۵۰ انتشار گازهای گلخانه ای را تا ۸۰ درصد کاهش دهند. در این راستا نیز در نظر دارند که یک فرودگاه قدیمی را در شمال شرقی شهر به یک محله مدرن و چند منظوره تبدیل کنند. این‌طور پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۳۰، پروژه Seestadt Aspern برای تعداد ۲۰ هزار نفر مسکن فراهم کند.

کد خبر 376612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.