تعیین تکلیف خانه‌های خالی از راه‌های موثر رفع مشکل مسکن استیجاری

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از راهکارهای موثر برای رفع مشکل کمبود مسکن استیجاری، تعیین تکلیف خانه‌های خالی است، به طور حتم با ساماندهی آنها بخش اعظمی از کمبود مسکن در حوزه اجاره حل می شود.

به گزارش ایمنا، سیدابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به راه کارهای موجود برای کاهش مشکلات بازار مسکن به ویژه ساماندهی بازار اجاره، اظهار کرد: در شرایط کنونی راهکارهای بلند مدت مانند تولید انبوه مسکن در کاهش التهابات اثرگذار نیست و در این راستا باید اقدامات و برنامه‌های کوتاه مدت اجرایی شود.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من دولت و وزارت راه و شهرسازی باید از ظرفیت ها و امکانات موجود برای رفع نیاز جامعه به مسکن به ویژه در حوزه اجاره استفاده کند، در این صورت بازار مسکن تا زمان تحقق برنامه‌های بلند مدت به ثبات نسبی می رسد.

واگذاری مساکن دولتی موجود در کلانشهرها به مستأجران

وی تصریح کرد: از جمله دیگر راهکارهای موجود، واگذاری برخی از مساکن دولتی موجود در کلانشهرها به مستأجران است که این روش در کاهش مشکلات بازار اجاره اثرگذار است. همچنین دولت باید سیاست های تشویقی را برای کاهش قیمت ها در حوزه اجاره مسکن تدوین کند، از طرف دیگر وزارت راه و شهرسازی می تواند در جهت ارائه تسهیلات ودیعه به مستأجران اقدام کند، تا اعتبار مربوطه به صورت مستقیم به مالک داده شده و مستأجران اقساط آن را پرداخت کنند.

موسوی بیوکی افزود: همچنین برای رفع مشکل کمبود مسکن استیجاری، تعیین تکلیف خانه های خالی است، به طور حتم با ساماندهی این مساکن بخش اعظمی از کمبود مسکن در حوزه اجاره حل می شود. در شرایط کنونی در آستانه فصل تابستان و افزایش نقل و انتقالات بازار مسکن قرار داریم، بنابراین دولت و وزارت راه و شهرسازی باید به سرعت چاره ای برای مدیریت بازار و کاهش مشکلات خریداران و مستأجران بیاندیشند.

منبع: خانه ملت

کد خبر 376595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.