صادقی: تکریم امام زادگان تکریم عترت است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه تکریم امام زادگان تکریم عترت است، گفت: لازمه توفیق در فهم مفاهیم قرآنی، توجه به قرآن و عترت در کنار یکدیگر است.

به گزارش ایمنا، حجت الاسلام رضا صادقی امروز -شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه- در مراسم افتتاح شانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان با تاکید بر نقش عترت در کنار قرآن، اظهار کرد: یکی از افتخارات این سازمان انجام فعالیت های فرهنگی هم در حوزه قرآن و هم برای عترت است.

وی با اشاره به وظیفه خطیر این سازمان در حوزه فعالیت های قرآنی، تصریح کرد: یکی از وظایف سازمان اوقاف برگزاری برنامه های قرآنی است و در این راستا چهل و دومین دوره مسابقات قرآنی به میزبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و با حضور بیشتر از ۶۰۰  فعال قرآنی از ششم تا ۱۸ام مهرماه سال جاری در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.

صادقی افزود: در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآنی که اسفندماه سال گذشته برگزار شد، ۴ هزار نفر در مصلی اصفهان و ۲۳ هزار نفر در استان اصفهان شرکت کردند.

وی وجود قاریان و حافظان به نام را از برکات نظام جمهوری اسلامی و خون شهدا دانست و افزود: قرآن و عترت دو نعمت الهی است که شهدا با اهدای خون و زندگی خود موجب حفظ آن شدند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه با اشاره به کسب رتبه اول در رشته حفظ قرآن در ۳۶ دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم توسط دختر دانش آموز آران و بیدگلی، تاکید کرد: نوجوانان و نوسالان آران و بیدگل جز خوانی قرآن کریم را در محل امامزاده هلال انجام می دهند و علاقه همزمان به قرآن و عترت موفقیت آنان را به همراه داشته است.

کد خبر 376423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =