محدود سازی سرویس پخش زنده فیسبوک در واکنش به حملات تروریستی

مدیران فیسبوک اعلام کرده اند که برای جلوگیری از خشونت آنلاین و در پی حادثه تروریستی کشتار مردم نیوزلند به محدود سازی سرویس پخش زنده این شبکه اجتماعی خواهند پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در حادثه کشتار نیوزلند که روز جمعه ۱۵ مارس اتفاق افتاد، یک فرد مسلح با ورود به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ این کشور ۵۱ تن را به قتل رساند و با استفاده از یک دوربین، تمام جریان حمله را به صورت زنده از فیسبوک پخش کرد.

فیسبوک اعلام کرد که در ۲۴ ساعت اولیه پس از این واقعه، یک و نیم میلیون ویدیوی مرتبط با آن را حذف کرده است.

فیسبوک در بیانیه تازه خود نیز اعلام کرد که از این پس کاربرانی که به هر نحوی در سایت فیسبوک اقدام به تخطی از قوانین آن کرده باشند، موقتا و برای بازه‌های زمانی مشخص، از دسترسی به قابلیت پخش زنده محروم خواهند ماند. امری که در صورت تکرار می‌تواند محدودیت‌های بعدی را در پی داشته باشد.

جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند با استقبال از این اقدام فیسبوک گفت: «تصمیم فیسبوک برای وضع محدودیت بر سرویس پخش زنده خود اولین قدم مثبتی است که این شرکت می‌تواند بردارد تا به ابزاری در دست تروریست‌ها درنیاید؛ همانگونه که در واقعه کرایست‌چرچ درآمد.»

فیسبوک مشخص نکرده است که چه نوع تخطی‌هایی از قوانین مشمول سیاست تعلیق دفعی این شرکت خواهند شد، با این حال اضافه کرده است که محدودیت‌های تازه بر سرویس‌های دیگر این سایت نیز اعمال خواهند شد و به عنوان مثال کسانی که قوانین پایه‌ای این شبکه اجتماعی را نقض کرده‌اند نخواهند توانست از سیستم آگهی آن استفاده کنند.

کد خبر 376266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.