کلیات تشکیل استان اصفهان شمالی تصویب شد

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس از تصویب کلیات طرح تأسیس استان اصفهان شمالی در جلسه کمیسیون شوراهای مجلس با رأی اکثریت اعضاء خبر داد.

به گزارش ایمنا، سید جواد ساداتی نژاد،  اظهار کرد: در جلسه‌ای که مسئولان وزارت کشور، سازمان برنامه و بودجه، وزارت اطلاعات و مرکز پژوهش‌های مجلس حضور داشتند، پس از بحث و تبادل نظر و ارائه دفاعیات، کلیات طرح تاسیس استان اصفهان شمالی به تصویب اعضای کمیسیون شوراهای مجلس رسید.

وی افزود: جزئیات این طرح در جلسه بعدی کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از تصویب آن در کمیسیون‌های مربوط، طرح  برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.
ساداتی نژاد تأکید کرد: در طرح استان اصفهان شمالی با تفویض اختیار به شهرستان‌های استان، عدالت در همه مناطق این استان توزیع خواهد شد و از این لحاظ نمایندگان استان اصفهان، نگاه مثبتی به این طرح دارند و فضای خوبی برای تصویب طرح در مجلس حاکم است.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، تصریح کرد: طرح تشکیل استان اصفهان شمالی پس از دو سال بررسی کارشناسی و کارهای مقدماتی اسفندماه گذشته توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شد.
وی گفت: نمایندگان شهرستان‌های استان اصفهان، به طور خاص نمایندگان 9 شهرستان نائین، خور و بیابانک، اردستان، نطنز، گلپایگان و خوانسار، کاشان و آران و بیدگل و میمه  که استان اصفهان شمالی را تشکیل می‌دهند، در جلسه‌های بعدی حضور خواهند داشت.
ساداتی نژاد افزود: نشست بررسی جزییات تشکیل استان اصفهان شمالی، مناطق مستقر در این استان، مرکز استان اصفهان شمالی و مواردی از این دست مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل تصریح کرد: دولت نظر منفی درباره‌ این طرح اعلام نکرده و در حال مذاکره با دولت هستیم تا مشکل بار مالی آن هم رفع شود و به دنبال آن هستیم که نظر مثبت دولت را بگیریم.

منبع: ایسنا

کد خبر 375840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  5 0
  روسیاهی تجزیه طلبان اندک داخل استان و محرکان خارج استان ثبت خواهد شد. به همت سایر استانهای محروم کشور مثل همدان زنجان سیستان وبلوچستان خراسان جنوبی لرستان بوشهر بندرعباس البرز گیلان آذری های عزیز اردبیل وتبریز وارومیه کردستان کرمانشاه و سایر دوستانی که مایل به اتحاد وآبادانی همه استانهای کشور هستنداین طرح مغرضانه نیز شکست خواهد خورد. نماینده کاشان از طرف کل مردم کاشان واردستان وگلپایگان وخوانسار ونایین صحبت نکند چون آنها مخالف هستند.واصفهان همچنان مهد تمدن و قدرت وثبات سیاسی اقتصادی کشور وپذیرا ودوستدار همه اقوام کشور مانند گذشته خواهد بود.خواهشمند است خیلی بیشتر به این موضوع بپردازید
 • اصفهان IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  5 0
  يك بأم و دو هوا، اصفهان بد است ولی دو خط لوله انتقال اب زاينده رود خوب است أو خدامونه كاشان جدا بشه به دوشرط 1 خودش تنها 2 تامين نياز ابي غير از منابع اب اصفهان
 • اصفهان IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  4 0
  نماينده گان اصفهان كجاهستند پس
 • رضا IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  5 0
  این طرح هیچ فایده ای برای شهرستان ها ندارد. چرا نطنز و اردستان باید جدا شوند.