درختان خیابان اردیبهشت را هرس نکردیم/ مجبور بودیم برگ‌های خشک را حذف کنیم

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت: حذف برگ‌های خشک و توده‌ای درخت پالم خیابان اردیبهشت برای جلوگیری از خطر سقوط روی سر شهروندان و وسایل نقلیه باید انجام می‌گرفت.

شهزاد رونق‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در رابطه با علت قطع غیراصولی شاخ و برگ درختان خیابان اردیبهشت در فصل بهار و از بین بردن لانه، تخم و جوجه پرندگان، اظهار کرد: حذف برگ‌های خشک و سنگین درخت پالم خیابان اردیبهشت به دلیل خطر سقوط روی سر شهروندان، کودکانی که از زیر این درخت عبور و مرور می‌کردند و همچنین وسایل نقلیه‌ای که از آن محل تردد داشتند، انجام شد؛ لاجرم این کار باید صورت می‌گرفت تا باعث آسیب‌دیدگی شهروندان نشود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فصل هرس درختان اواخر پاییز و زمستان نیست، گفت: چیزی که ما می‌دانیم  این است که این کار هرس درخت نبوده که بخواهد در فصل خاصی انجام شود.

رونق‌زاده در واکنش به اینکه اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان فارس به جرم قطع غیراصولی شاخ و برگ درختان در فصل بهار و از بین بردن لانه، تخم و جوجه پرندگان، شکایتی را از مسئولان شهرداری منطقه یک شیراز و پیمانکار مربوطه در دادسرا مطرح کرده است، ‌ تصریح کرد: آنچه که اتفاق افتاده است را بیان کردم و در جریان اینکه چه کسی چه کاری می‌خواهد انجام دهد، نیستم.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز اضافه کرد: من که نمی‌توانم جلوی شکایت اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان فارس را بگیرم اما در صورتی که شکایتی کنند ما هم همین موارد را برای آن‌ها توضیح می‌دهیم و دفاع می‌کنیم، البته تا الان که شکایتی به دست ما نرسیده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا این امکان وجود نداشت مأموران شهرداری ابتدا لانه پرندگان را به جای امنی منتقل کرده و سپس اقدام به حذف برگ‌های خشک شده کنند، خاطرنشان کرد: شما ببینید آیا چنین امکانی وجود دارد؟ همان‌طور که در عکس‌های منتشر شده از این اقدام هم مشخص است برگ‌های ابن درخت پالم خشک، فشرده و به صورت توده‌ای بود که خاک زیادی در آن انباشته شده بود؛ آیا اصلاً پرنده در میان برگ‌های خشک شده لانه می‌کند؟ من بعید می‌دانم پرنده‌ای در میان برگ‌های خشک این درخت لانه کرده باشد، چراکه پرندگان در میان شاخ و برگ درختان سالم لانه می‌کنند ...

رونق‌زاده در پاسخ به اینکه اگر به عقیده شما پرنده‌ای در میان برگ‌های خشک این درخت لانه نداشته پس چرا در عکس‌هایی که روز گذشته از این اتفاق در رسانه‌ها منتشر شد تخم پرندگان هم دیده می‌شود، اظهار کرد: در رابطه با این مسئله چیزی نمی‌دانم و تنها چیزی که می‌دانم این است که لاجرم این کار باید انجام می‌شد.

کد خبر 375637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.