تعیین نرخ‌ جدید تردد در طرح ترافیک

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک از تعیین نحوه عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک خبر داد.

به گزارش ایمنا، عمار سعیدیان‌فر در رابطه با تغییرات بهای عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک در سال ۹۸، با بیان اینکه نوع معاینه فنی در تعیین بهای عوارض تعیین‌کننده است، اظهار کرد: بهای طرح ترافیک برای ساکنان محدوده در سال جاری ۵۰ درصد کمتر از بقیه تعیین شده است؛ یعنی ساکنان محدوده طرح ترافیک از تخفیف ۵۰ درصد بهره‌ی مند هستند و علاوه بر این خروج ساکنان قبل از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه و ورودشان بعد از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه برای آن‌ها رایگان محسوب خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعیین قیمت نهایی طرح ترافیک به نوع معاینه فنی و زمان تردد بستگی دارد، گفت: در طرح ترافیک سال جاری برای خودروهای فاقد معاینه فنی برتر ۱۵ درصد، افزایش بها در نظر گرفته شده و بهای طرح ترافیک برای خودروهای دارای معاینه فنی کمتر از هشت درصد، افزایش یافته است.

سعیدیانفر با بیان اینکه یکی از ملاک‌های محاسبه بهای عوارض، حضور در زمان اوج یا غیراوج ترافیک و آخرین و اولین مشاهده پلاک در دوربین‌ها است، افزود: ساعت قبل از ۱۰ و بعد از ۱۶، ساعت اوج ترافیک صبح و عصر در نظر گرفته شده است.

نوع معاینه فنی و زمان تردد؛ دوعامل تعیین قیمت

وی در مورد هزینه‌های تردد در محدوده طرح ترافیک با بیان اینکه اگر محل سکونت داخل محدوده طرح ترافیک باشد با ۵۰ درصد تخفیف مواجه هستید، ادامه داد: در ساعات غیراوج اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر باشد مبلغ هفت هزار و ۲۴۵ تومان در نظر گرفته می‌شود و اگر در ساعات غیراوج خودروی دارای معاینه فنی عادی وارد محدوده شود، مبلغ ۹ هزار و ۶۶۰ تومان برای وی تعیین خواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر منزل داخل محدوده طرح ترافیک باشد در ساعتی که در یکسر اوج از منزل خارج شوید و دارای معاینه فنی برتر باشید مبلغ ۱۰ هزار و ۳۵۰ تومان برای شما در نظر گرفته می‌شود و اگر دارای معاینه فنی عادی باشید در یکسر اوج مبلغ ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان برای شما در نظر گرفته می‌شود گفت: اگر تردد شما در دو سر اوج (قبل از ساعت ۱۰ صبح و بعد از ساعت ۱۶) باشد و دارای معاینه فنی برتر باشید مبلغ ۱۵ هزار و ۵۲۵ تومان و اگر دارای معاینه فنی عادی باشید مبلغ ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

سعیدیانفر با بیان اینکه اگر محل سکونت خارج از محدوده طرح ترافیک باشد قطعا تخفیف ۵۰ درصدی لحاظ نمی‌شود و قیمت‌ها افزایش می‌یابد، ادامه داد: اگر خودرویی در ساعات غیر اوج وارد محدوده طرح ترافیک شود، در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۱۴ هزار و ۴۹۰ تومان در نظر گرفته می‌شود و در صورت داشتن معاینه فنی عادی مبلغ ۱۹ هزار و ۳۲۰ تومان براساس نرخ سال ۹۸ از حساب شهروندی وی کسر می‌شود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک تصریح کرد: اگر زمان سفر در حالتی باشد که در یک سر اوج باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان و در صورت داشتن معاینه فنی عادی مبلغ ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان در حساب شهروندی راننده محسوب خواهد شد.

وی اضافه کرد: اگر سفر در خارج از محدوده در دو سر اوج باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۳۱ هزار و ۵۰ تومان و در صورت داشتن معاینه فنی عادی مبلغ ۴۱ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین خواهد شد.

تشریح نوع سهمیه بگیران طرح ترافیک

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک با بیان اینکه شهروندان می‌توانند برای تعیین و محاسبه دقیق نرخ عوارض تردد خود به سایت "تهران من" مراجعه و با ورود به قسمت عوارض طرح سال ۹۸ به چهار سوال پاسخ داده و عوارض تردد خود را محاسبه کنند، در مورد تخفیف‌بگیران طرح ترافیک، خاطرنشان کرد: البته بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، برای گروه‌های مختلف سهمیه با تخفیف در نظر گرفته است که این تخفیف‌ها براساس معرفی نهادهای مسئول تخصیص می‌یابد که براین اساس خبرنگاران دارای ۹۰ درصد تخفیف هستند و جانبازان به صورت رایگان می‌توانند وارد محدوده طرح ترافیک شود.

وی با بیان اینکه تخفیف ۹۰ درصدی برای معلولین و بیماران خاص در نظر گرفته شده است، گفت: همچنین خودروهای مسافربری و آژانس‌ها در صورتی که سه سند سفر در روز ثبت کنند مشمول دریافت تخفیف ۷۰ درصدی می‌َشوند، و وانت‌بارها و خودروهای عمومی نیز اگر یک "باربرگ" در روز به ثبت برسانند، می‌توانند از تخفیف ۷۰ درصدی بهره‌مند شود.

سعیدیان‌فر اظهار کرد: البته همه سهمیه‌بگیران باید مبلغ ۱۲۰ هزار تومان بابت بهای خدمات پرداخت کنند.

کد خبر 375513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.