۲۵۰۰ نیروی هلال احمر در نوروز امسال آماده باش بودند

مدیرعامل جمعیت حلال احمر استان اصفهان گفت: دو هزار و ۵۰۰ نیروی امدادی هلال احمر در استان اصفهان در ایام نوروز در حوادث سیل، جاده‌ای و ... نسبت به ارایه خدمات به مردم فعالیت داشتند.

به گزارش خبرنگار ایمنا محسن مومنی بیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نشستی با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته هلال احمر و صلیب سرخ با بیان اینکه در نوروز امسال ۲۵۰۰ نیروی امدادی هلال احمر در وضعیت آماده باش قرار داشتند، اظهار کرد: این تعداد نیرو نه تنها در سطح استان  اصفهان بلکه در مناطق سیل زده شمال، غرب و جنوب کشور نیز فعالیت داشتند.

وی با بیان اینکه در سیل نوروز امسال در سمیرم ۲۰۰ خانوار آواره و ایجاد سرپناه و امدادرسانی برای آنها توسط نیروهای امدادی هلال احمر انجام شد، افزود: همچنین در حوادث ناشی از برف و مسدود شدن جاده‌های غرب استان به دلیل بارش شدید برف ۵۰ امدادگر در منطقه عملیات امدادرسانی و تامین مایحتاج ساکنان این مناطق را بر عهده داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان همچنین با اشاره به اعزام ۸۰ نفر از امدادگران استان اصفهان به اهواز ادامه داد: نتیجه بخش بودن اقدامات نیروهای امدادی استان اصفهان به دلیل آمادگی قبل از حوادث بوده است و پاسخگوی نیازها در زمان حوادث هستند.

وی با بیان اینکه مستندسازی فعالیت‌های هلال احمر را در دستور کار داریم، اضافه کرد: در نظر داریم این فعالیت‌ها را در مواقع بحران مستندسازی کنیم و این مستندات را در اختیار رسانه‌ها و مردم برای ارایه آموزش قرار دهیم.

مومنی به فعالیت طلاب در حوزه مشاوره و روانشناسی در حوزه تیم‌های سحر در مناطق سیل زده اشاره کرد و گفت: همه اقدامات تیم‌های سحر در سیل امسال داوطلبانه بوده و درخواستی از مناطق سیل زده در این خصوص اعلام نشد.

وی با اشاره به اینکه زمان لازم برای رسیدن نیروهای امداد و نجات به حوادث ۹ دقیقه و ۴۹ ثانیه است، اظهار کرد: این زمان میانگین لازم برای رسیدن نیروهای امدادی به حادثه و امدادرسانی به مجروحان حوادث است، البته اطلاع‌رسانی به موقع شهروندان در اعلام حوادث به نیروهای امداد و نجات در سرعت بخشیدن به عملیات امدادرسانی مهم است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان تأکید کرد: جمعیت هلال احمر بدون حضور مردم و داوطلبان سازمان جوانان این جمعیت مفهومی ندارد، از این رو باید با برنامه‌ریزی بیشتر جامعه را برای مشارکت و همکاری با هلال احمر پویا کنیم.

کد خبر 375346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.