بی اثر کردن تحریم‌ها بابک زنجانی جدید نسازد

حاجی دلیگانی گفت: رصد فعالیت های اقتصادی افرادی که در راستای بی اثر کردن تحریم ها حرکت می کنند ضروری است.

به گزارش ایمنا،حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به اظهارات اخیر وکیل بابک زنجانی مبنی بر صدور حکم عفو درصورت تسویه بدهی‌های وی، گفت: این اظهارات در جهت جلب همکاری متهم است که برای تسویه حساب انگیزه بیشتری پیدا کند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه بعید است وی به خاطر تخلفات اقتصادی خود تبرئه شود، عنوان کرد: بخشی از اموال وی که در داخل کشور بوده به نفع بیت المال مصادره شده اما بخشی از دارایی های وی در بانک های انگلیس است که در حال حاضر در دسترس نیست.

وی افزود: البته برای کسی که تخلف کرده نیز می توان ملاحظاتی را اعمال کرد و ممکن است در صورت برگرداندن تمامی بیت المال تخفیف هایی نیز شامل حال وی شود اما به هر حال مهم است که پیش از صدور حکم قضایی تمامی اموال برگردانده شده باشد.

حاجی دلیگانی در ادامه با بیان اینکه اعمال تخفیف در مجازات یک متخلف اقتصادی به خاطر همکاری‌های وی با دستگاه قضایی و اطلاعاتی نافی برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی نیست، عنوان کرد: مسئولان مربوطه باید دقت نظر داشته باشند که در شرایط کنونی باز هم نیاز به افرادی داریم که در جهت بی اثر کردن تحریم‌های ظالمانه آمریکا حرکت کنند، اما نباید مجددا افرادی مثل بابک زنجانی از دل آنها بیرون بیاید.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه باید لیست اموال و دارایی ها و همچنین عملکرد اقتصادی این افراد که ناشناس نیز هستند، تحت نظر باشد، خاطرنشان کرد: رصد فعالیت های اقتصادی افرادی که در راستای بی اثر کردن تحریم ها حرکت می کنند ضروری است.

منبع :خانه ملت

کد خبر 375148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.