برگزاری همایش ادبی "نقش نهان" با محوریت "تصویر در شعر"

همایش ادبی «نقش نهان» با محوریت «تصویر در ادوار مختلف شعر فارسی» از سوی مرکز آفرینش های ادبی قلمستان وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می شود.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، الهه رضایی، مدیر مرکز آفرینش های ادبی قلمستان با اعلام این خبر اظهار کرد: این همایش با محوریت ارائه مقالاتی علمی و تخصصی درباره نقش تصویر در شعر فارسی برگزار می شود و فرصتی برای علاقمندان به شعر و ادبیات فارسی است تا بتوانند ضمن تحقیق و پژوهش در این زمینه، به ثبت مقالات خود در کتابی که توسط این مرکز گردآوری و منتشر خواهد شد، بپردازند.

وی افزود: محورهای همایش ادبی نقش نهان شامل تصویر در ادوار مختلف شعر فارسی، تصویر در یک اثر یا آثار شاعری مشخص، تصویر در شعر جهان، مطالعات تطبیقی پیرامون تصویر در شعر که شامل شعر با شعر، شعر با شاعر و دوره ادبی با دوره ادبی است، مطالعات بینارشته ای تصویر در شعر و سایر هنرها، تصویر در شعر با رویکردهای مختلف همچون فلسفه، جامعه شناسی و روانشناسی است.

رضایی ادامه داد: معمولا چاپ مقالات علمی و تخصصی در نشریات و مجلات مرتبط، به دلیل اعمال قوانین و شرایط سخت گیرانه برای دانشجویان و محققان قدری دشوار است. این همایش فرصتی را فراهم کرده تا ضمن بررسی و تحلیل دقیق و تخصصی مقالات، آثار شاعران و منتقدان با شرایطی آسان تر به چاپ و انتشار مقالات برتر بپردازد.

مدیر مرکز آفرینش های ادبی قلمستان تاکید کرد: در این همایش آثاری که به تکرار و یا کپی کاری از مقالات و منابع دیگر پرداخته باشند، هیچ امتیازی تعلق نگرفته و مورد پذیرش قرار نمی گیرند. مقاله باید بر اساس نظرات و تحلیل های شخصی خود نویسنده مقاله ارائه شود.

وی با اشاره به داوری مقالات در این همایش گفت: مقالات توسط دکتر زینب صابر، از اعضای هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان و صاحب مقالات متعدد، کتاب شعر و سابقه قابل توجه در زمینه فعالیت های ادبی داوری می شود.

رضایی اضافه کرد: متقاضیان شرکت در همایش ادبی "نقش نهان" می توانند تا پایان فروردین ماه سال جاری آثار خود را به آدرس سایت مرکز آفرینش های ادبی قلمستان ارسال کنند.

مدیر مرکز آفرینش های ادبی قلمستان از برگزاری همایش ادبی نقش نهان به صورت فصلی خبر داد و گفت: نخستین بخش از این همایش با محوریت "تصویر در شعر" در حال برگزاری است و در فصل های بعدی نیز سایر بخش های همایش در قالب های دیگر ادبی برگزار خواهد شد.

کد خبر 372966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.