کمک ۱۶۰ میلیون تومانی نجف‌آبادی‌ها به سیل‌زده‌ها

نجف‌آباد- رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نجف آباد گفت: در روزهای اخیر مردم این شهرستان بیش از یکصد میلیون تومان به صورت نقدی و معادل ۶۰ میلیون تومان غیرنقدی به سیل‌زدگان استان‌های لرستان و خوزستان کمک کرده‌اند.

مهدی کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از شهرستان نجف‌آباد اظهار کرد: این میزان کمک نقدی تنها مربوط به صندوق‌ها و پایگاه‌های مستقر در نقاط مختلف شهرستان بوده و مردم نجف‌آباد کمک‌های نقدی قابل توجهی نیز از طریق پرداخت‌های الکترونیک و واریز به حساب‌های بانکی هلال احمر داشته‌اند که میزان آن‌ها در سرجمع کشوری محاسبه می‌شود.

وی از تفکیک و ارسال منظم کمک‌های غیرنقدی شهروندان به مناطق آسیب‌دیده خبر داد و تصریح کرد: برخی مساجد، دانشگاه‌های و مراکز آموزش عالی، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، میادین اصلی شهرها، ساختمان اداری جمعیت در مرکز شهر و مرکز امداد و نجات در نزدیکی گلزار شهدای نجف‌آباد از جمله مراکزی هستند که کمک‌های مردمی را جمع آوری می‌کنند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نجف آباد با اشاره به استقرار و فعالیت دو تیم سیلاب و یک تیم درمان اضطراری هلال احمر نجف‌آباد در استان لرستان از نخستین روزهای وقوع این حادثه افزود: به دنبال جایگزینی این تیم‌ها توسط دیگر گروه‌های اعزامی استان روز گذشته نیز تیم امدادی ۲۰ نفره جوانان داوطلب جمعیت عازم لرستان شده‌اند و موکب هلال احمر شهرستان نیز با مشارکت ۱۵ نیروی داوطلب در حال استقرار در هویزه برای ارائه خدمات مختلف هستند.

وی برنج، حبوبات و انواع کنسرو و پتو و زیرانداز نو را به عنوان مهم‌ترین نیازهای مردم حادثه دیده استان‌های خوزستان و لرستان نام برد و خاطرنشان کرد: به آب‌معدنی و نان نیازی نیست و اگر پوشاک و دیگر اقلام مشابه اهدایی کهنه و بدون استفاده باشند این اقلام تفکیک شده و به مناطق سیل‌زده ارسال نمی‌شود.

به گزارش ایمنا؛ در حال حاضر نیز نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان نجف‌آباد همچون دیگر نقاط استان در حالت آماده‌باش صددرصدی به سر می‌برند.

کد خبر 372671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.