تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله شامل حامیان آن نیز می‌شود

یک رسانه لبنانی با بررسی ابعاد سفر اخیر وزیر خارجه آمریکا به این کشور نوشت که این سفر را نمی‌توان یک سفر معمولی دانست.

به گزارش ایمنا، پایگاه خبری آی ۲۴ لبنان با بررسی ابعاد سفر اخیر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به این کشور نوشت که این سفر را نمی‌توان یک سفر معمولی دانست چراکه تمام موضع گیری‌های وی در بیروت و در دیدار با مقامات لبنان بیانگر آن است که تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله تنها شامل این حزب نیست و طرف‌های حمایت کننده از آن را نیز در بر می‌گیرد.

در ادامه این گزارش آمده است: جریان آزاد ملی که آمریکا به دنبال تحت فشار قرار دادن آن است، یک جریان بزرگ مسیحی در لبنان بوده که هیچگاه روابط دوستانه و نزدیکی با آمریکا نداشته و ازجمله یکی از متحدان بزرگ حزب‌الله به شمار می‌رود.

در بخش دیگری از این نوشته با اشاره به میشل عون رییس‌جمهوری لبنان و حمایت وی از مقاومت آمده است: آمریکا به رغم اطلاع از حمایت‌های سابق میشل عون از مقاومت نتوانست مانع از رسیدن وی به کاخ بعبدا و ریاست جمهوری شود و عون همچنان می‌تواند از حزب الله در مجامع مختلف حمایت و پشتیبانی کند.

پمپئو نیز علی‌رغم آگاهی از این مسائل، بار دیگر لبنان را در برابر دو گزینه قرار داد یعنی: ایستادگی در مقابل نفوذ حزب الله در لبنان و تحت فشار قرار دادن آن و یا مواجه شدن با تحریم‌های اقتصادی بیش از پیش که هیچگونه راه گریزی از این دو گزینه برای لبنان وجود ندارد و این کشور باید یکی را برگزیند.

این رسانه لبنانی در پایان نتیجه گیری کرد که دو گزینه‌ای مذکور به وضوح تناقض موجود میان تمایل آمریکا برای ایجاد ثبات اقتصادی و مالی در لبنان و تلاش آن برای متلاشی کردن اقتصاد این کشور از طریق خلع سلاح کردن حزب‌الله را اثبات می‌کند.

منبع: مهر

کد خبر 371362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.