عیدی: مدیریت شهری برنامه‌های نوروزی را متناسب با ساختار اصفهان طراحی کرده است

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ۱۰۰ برنامه فرهنگی، تفریحی برای ایام نوروز تدارک دیده شده است.

محمد عیدی در حاشیه بازدید از کمپ باغ فدک در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: اصفهان با توجه به میراث فرهنگی و طبیعی بسیار غنی که دارد همیشه مهد و مقصد گردشگران بسیاری بوده است.

وی ادامه داد: اصفهان در مرکز فلات ایران واقع شده از این رو مرکز ثقل ارتباطی بین جنوب به شمال و شرق به غرب کشور است به همین دلیل بسیاری از گردشگران در اصفهان توقف و از مناظر تاریخی و طبیعی دیدن و در برنامه های نوروزی این شهر شرکت می‌کنند.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: در این راستا مدیریت شهری در اصفهان ساختارهای خود را متناسب با این میزبانی طراحی کرده و آمادگی میزبانی از این تعداد گردشگر را دارد؛ بر این اساس ستاد نوروزی از دو ماه گذشته به ریاست حوزه خدمات شهری تشکیل و مسئولیت کمیته فرهنگی این ستاد به حوزه معاونت فرهنگی واگذار شد.

عیدی با اشاره به ارائه خدمات به مسافران تصریح کرد: تامین رفاه، ایمنی و امنیت مسافران جزء وظایف ستاد است که در این راستا خوشبختانه تمام برنامه‌ریزی ها و اقدامات انجام شده است؛ حجم مسافر نوروزی امسال بسیار زیاد است، بیش از یک دهه تجربه حضور در ستاد نورزی را دارم، اما هیچگاه در شب دوم نوروز این حجم از مسافر را ندیده بودم.

وی ارائه خدمات فرهنگی در کنار خدمات رفاهی را لازم دانست و گفت: به جز خدمات بدیهی و اولیه که به گردشگران ارائه می‌دهیم مانند اسکان و خدمات رفاهی، باید زمینه‌هایی را برای ایجاد انگیزه بیشتر جهت اقامت در شهر اصفهان هم ایجاد کنیم. امسال معاونت فرهنگی ضمن اینکه ظرفیت‌های خود را به لحاظ کالبدی در اختیار ستاد نوروزی قرار داد،  حدود ۱۰۰ برنامه فرهنگی و تفریحی را برای این ایام تدارک دید.

معاون فرهنگی شهرداری اصفهان افزود: باعث افتخار ما است که میزبان گردشگران داخلی باشیم و بتوانیم تجربه خوب سفر را برای آن‌ها ایجاد کنیم.

کد خبر 371018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.