مهاجرت سازمان یافته کارتن‌خواب‌ها به شیراز

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با تلاش مدیران شهری شیراز دو مرکز به عنوان گرمخانه برای ساماندهی تعداد بالای کارتن خواب‌های سطح شهر ایجاد شده که به دنبال افزایش تعداد آن در سال آینده هستیم.

لیلا دومان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: در برخی از شهرها و استان‌های اطراف شیراز حاکمیت به گونه‌ای عمل می‌کند که شرایط را برای کارتن خواب‌ها سخت کرده‌ است؛ از طرفی به دلیل شرایط اقلیمی مناسبی که شهر شیراز از آن برخوردار است به ویژه در زمستان و عید نوروز شاهد مهاجرت سازمان‌یافته کارتن‌خواب‌ها به این شهر هستیم.

وی با بیان اینکه گسترش گرمخانه‌ها نباید بستری برای پذیرایی بهتر و بیشتر از کارتن خواب‌هایی که از سایر شهرها و استان‌ها مهاجرت می‌کنند باشد، افزود: با تلاش مدیران شهری شیراز دو مرکز به عنوان گرمخانه برای ساماندهی تعداد بالای کارتن خواب‌های سطح شهر ایجاد شده که به دنبال افزایش تعداد آن در سال آینده هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: گرمخانه‌های شهرداری تا ۱۵ فروردین فعالیت خود را ادامه خواهند داد اما مراکزی که توسط سازمان بهزیستی ایجاد شده در طول سال وظیفه ساماندهی کارتن‌خواب‌ها را برعهده دارند.

وی ادامه داد: بر اساس آنچه در بازدیدهایم به همراه اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از وضعیت کارت‌خواب‌های سطح شهر داشتم، بخش عمده این افراد، معتاد بودند که همین امر باعث شده تا برخی از آنان از گرمخانه‌های شهرداری استفاده نکنند چون امکان مصرف مواد مخدر را در این مراکز ندارند.

دودمان خاطرنشان کرد: برای ساماندهی متکدیان و معتادان که بسیاری از آن‌ها کارتن‌خواب هستند، نیازمند همکاری دستگاه‌های مختلف هستیم تا شیراز را عاری از از هرگونه ناهنجاری ببینیم.

کد خبر 368883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.