تعقیب و گریز ادامه دارد؛ دوری سپاهان از صدر به ۲۴ ساعت نکشید

تیم فوتبال سپاهان با پیروزی برابر پیکان پس از یک روز دوری از صدر جدول، به رده نخست جدول بازگشت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در چارچوب رقابت‌های هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال امروز تیم‌های پیکان و سپاهان در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با پیروزی یک بر صفر سپاهان به پایان رسید.

هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال

دیدار تیم‌های پیکان و سپاهان

ورزشگاه: شهدای شهر قدس

تماشاگر: ۶۳۱ نفر

گل‌: سیاوش یزدانی (دقیقه ۱۰) برای سپاهان

اخطار: سعید آقایی (دقیقه ۴۳) از سپاهان

پیکان: مهدی امینی، سید مهران موسوی، مگنو باتیستا (۶۵- ماهان رحمانی)، فراز امامعلی، مارکو ووکسویچ، آرمان قاسمی، حجت حق وردی، شاهین ثاقبی (۸۲- مهدی مومنی)، سامان نریمان جهان (۷۵- عیسی آل کثیر)، امیرحسین کریمی و محمد قاضی

سرمربی: حسین فرکی

سپاهان: پیام نیازمند، محمد ایران پوریان، عزت الله پورقاز، سیاوش یزدانی، سعید آقایی، مهدی کیانی، ولادیمیر کومان (۸۴- محمد کریمی)، سجاد شهباززاده (۷۷- محمدرضا مهدی زاده)، مهرداد محمدی (۸۹- حسن جعفری)، علی قربانی و کی‌روس استنلی سوارز

سرمربی: امیر قلعه نویی

داور: حسین زرگر

شرح بازی:

سپاهان در حالی برابر پیکان قرار می‌گرفت که با توجه به پیروزی روز گذشته پرسپولیس، برای برگشتن به صدر جدول نیاز به پیروزی و کسب ۳ امتیاز از دیدار با پیکان داشت. بازی با برتری نسبی سپاهان آغاز شد و شاگردان امیر قلعه نویی روی اولین موقعیت جدی خود در دقیقه ۱۰ توسط سیاوش یزدانی به گل رسید. بعد از این گل بازی متعادل شد و در ادامه پیکان از اواسط نیمه نخست کم کم بر بازی مسلط شد و دو موقعیت خوب توسط ثاقبی و قاضی روی دروازه سپاهان ایجاد کرد و هر بار پیام نیازمند با واکنش‌های به موقع مانع گل تساوی بازی شد.

در نیمه دوم پیکان برای جبران تک گل خورده در نیمه نخست وارد میدان شد و در تحت فشار گذاشتن حریف قدرتمند خود هم موفق بود. آبی پوشان میزبان که در نیمه دوم بیشتر از سپاهان صاحب توپ و میدان بودند امیدوار بودند که گل تساوی را با فشار زیادی که روی دروازه سپاهان می‌آوردند به ثمر برسانند اما دفاع منسجم سپاهان که به رهبری کیانی انجام می‌شد مانع گلزنی پیکان شد تا سپاهان در روزی که چندان بازی خوبی را به نمایش نگذاشت۳ امتیاز خارج از خانه ارزشمند را کسب کند و به صدر جدول بازگردد.

سپاهان با این پیروزی ۳۸ امتیازی شد و در صدر جدول جایگاه خود را تثبیت کرد.

شرح گل‌:

۱-۰ (دقیقه ۱۰- سپاهان)- ارسال کرنر توسط ولادیمیر کومان با ضربه سر سجاد شهباززاده همراه شد که دروازه‌بان پیکان به طور ناقص مانع گل شدن توپ شد اما در برگشت سیاوش یزدانی از یک قدمی دروازه، گل اول سپاهان را به ثمر رساند.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۹- از دست دادن توپ در میانه میدان توسط بازیکنان سپاهان فرصت یک ضد حمله برای پیکان را فراهم کرد که ضربه شاهین ثاقبی از درون محوطه جریمه را پیام نیازمند به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۲۵- ارسال کرنر پیکان با ضربه سر خطرناک محمد قاضی همراه شد که پیام نیازمند با واکنشی به موقع توپ را برگشت داد.

دقیقه ۴۸- ضربه قوس دار و خطرناک آرمان قاسمی را پیام نیازمند از زیر طاق دروازه راهی کرنر کرد.

دقیقه ۵۱- نفود مهرداد محمدی به درون محوطه جریمه پیکان با ضربه سنگین او همراه شد که مهدی امینی با واکنشی خوب توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۵۷- پاس مهرداد محمدی از درون محوطه جریمه در سمت چپ محوطه جریمه به قربانی رسید و او در موقعیتی تک به تک دروازه پیکان را باز کرد اما قبل از آن داور آفساید قربانی را گرفته بود.

دقیقه ۷۵- ارسال ووکسویچ از سمت راست با ضربه سر بسیار خطرناک امام علی همراه شد که توپ در دستان نیازمند قرار گرفت.

اتفاق ویژه:

گلزنی سیاوش یزدانی، مدافع سابق پیکان به تیم قبلی خود اتفاق ویژه این دیدار بود.

همچنین پیروزی سپاهان برابر پیکان بعد از ۱۵۳۴ روز دیگر اتفاق ویژه این دیدار بود.

بهترین بازیکن:

سیاوش یزدانی در کنار مهدی کیانی و پیام نیازمند بهترین بازیکنان این دیدار بودند.

کد خبر 367720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.