• ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • کد خبر: 367336
کاهش دما

کارشناس پیش‌بینی وضعیت هوای استان اصفهان گفت: نقشه های هواشناسی بیانگر ادامه فعالیت سامانه بارشی بر آسمان استان است.

حجت الله علی عسگریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به بررسی نقشه‌های هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده، اظهار کرد:  در این بازه زمانی، سامانه بارشی که از دیروز  فعالیت خود را بر آسمان استان آغاز کرد برای مناطق غربی، جنوبی و شرق  بارش‌های برف و باران و در برخی مناطق مرکزی استان نیز بارش‌های پراکنده باران به همراه داشت.

وی افزود:  فعالیت این سامانه تا فردا ادامه دارد که برای اکثر نقاط استان گاهی افزایش ابر و وزش باد و برای مناطق شرقی، غربی و جنوبی استان بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی کیفیت هوای استان اصفهان با اشاره به بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته که در مناطق غربی و جنوبی استان اتفاق افتاده، ادامه داد: بیشترین میزان بارش‌ها از سمیرم با ۷.۵  میلی متر باران و ۶ سانتی متر برف گزارش شده است.

علی عسگریان در خصوص وضعیت دمای اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده اضافه کرد: میانگین دمای هوا دو تا چهار درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد و این روند کاهشی تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دمای هوای شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات به ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و در سردترین ساعات بامداد فردا به یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد، اظهار کرد: در این بازه زمانی، بویین میاندشت با هفت درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین و خوروبیابانک با دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین نقطه استان اصفهان پیش‌بینی شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =