حمل‌ونقل عمومی شهر اصفهان در خدمت راهپیمایان ۲۲ بهمن/ فردا مترو و اتوبوس رایگان است

شهردار اصفهان از فعالیت خط یک متروی اصفهان و اتوبوسرانی به صورت رایگان از ساعت هشت و نیم صبح تا دو و نیم عصر برای جابجایی شهروندان همزمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن خبر داد.

به گزارش ایمنا، قدرت الله نوروزی در ارتباط مستقیم رادیویی با برنامه "سلام اصفهان" ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: فردا راهپیمایی ۲۲ بهمن را در کنار شهروندان برگزار خواهیم کرد و شهرداری برای عبور و مرور راهپیمایان تسهیلات ویژه ای را برنامه ریزی کرده است. خط یک مترو از ساعت هشت و نیم صبح از شهرک قدس و ایستگاه دفاع مقدس در کنار پایانه صفه شهروندان را از این ایستگاه ها به ایستگاه های انقلاب و میدان امام حسین(ع) منتقل می کند. 

وی ادامه داد: خدمت رسانی مترو تا ساعت ۱۴ و نیم با سرفاصله حرکتی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ادامه خواهد داشت. هزار دستگاه اتوبوس نیز در مسیرهای راهپیمایی شهروندان را جابجا خواهند کرد. 

نوروزی با اشاره به اینکه خدمات مترو و اتوبوسرانی از ساعت هشت و نیم صبح فردا تا ۱۴ و نیم عصر برای عموم رایگان خواهد بود تصریح کرد: ۲۰۰ دستگاه اتوبوس از میادین اصلی شهر، مساجد و پایگاه های مردمی شهروندان را به میدان امام خمینی(ره) منتقل خواهند کرد.

وی گفت: همچنین تاکسی های گردشی شهر اصفهان نیز در خدمت راهپیمایان عزیز خواهند بود.  

وی با اشاره به اینکه از ۱۱ بهمن ویژه برنامه های دهه فجر شهرداری از روبروی ساختمان شهرداری مرکزی آغاز و در روزهای دهه فجر بیش از ۳۰۰ برنامه در ۱۵ منطقه برنامه ریزی و اجرا شد و این برنامه ها همچنان ادامه دارد گفت: ساعت ۲۱ امشب ۲۱ بهمن ماه نیز به افتخار سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نورافشانی ویژه ای در ساختمان شهرداری های ۱۵ منطقه شهر اصفهان برگزار می شود. 

شهردار اصفهان ضمن خوش آمدگویی به مسافرانی که شهر اصفهان را به عنوان مقصد سفر چند روزه خود انتخاب کرده اند گفت: در روزهای گذشته افزایش چشمگیر ورود مسافر به اصفهان را به دلیل جاری شدن زاینده رود شاهد بودیم. ظرفیت هتل ها و مهمانپذیرهای شهر تکمیل شده و برای اسکان مسافران، ورزشگاه آتش نشانی در خیابان کاوه و ورزشگاه ولایت در سپاهانشهر از سوی شهرداری تجهیز شده و در اختیار آنها قرار گرفت. 

وی افزود: امیدوارم فضایی که در شهر ایجاد شده و شور و نشاط مردم را افزایش داده، پایدار بماند و بتوانیم امکانات لازم برای میهمانان گرامی فراهم کنیم و همه تلاش هایی که برای دائمی شدن زاینده رود انجام شده به نتیجه برسد تا همچنان شاهد روزهای زیبایی در اصفهان باشیم. 

کد خبر 367233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.