لاریجانی: آمریکا به روش برخورد با خاشقجی ملتزم است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا «حقوق بشر» را برای دیگران می‌سراید و خود به سبک دولتهای پیرو خود در برخورد با خاشقجی ملتزم است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایمنا، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور امروز یکشنبه-۳۰ دی‌ماه- مجلس شورای اسلامی با وحشیانه دانستن رفتار آمریکا با خبرنگار پرس تی‌وی، گفت: برخورد غیرقانونی با این خبرنگار نشانگر آن است که آمریکا «حقوق بشر» را برای دیگران می‌سراید و خود به سبک دولتهای پیرو خود در برخوردِ با خاشقجی ملتزم است.

وی افزود: اگر حوادث مشابه و بسیار ضعیف‌تر نسبت به این حادثه که در آمریکا اتفاق افتاد یا حوادثی ضعیف‌تر نسبت به آنچه که در فرانسه نسبت به تظاهرکنندگان اتفاق افتاد، در ایران رخ می‌داد صدای دفاع از حقوق بشر این کشورها گوش عالمیان را کر می‌کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این هم نمونه دیگری از سیاست‌ورزی دروغین در صحنه بین‌المللی است که خشونت حکمرانیِ خود را در لفافه الفاظ فریبکارانه مخفی می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس همچنین با تسلیت به خانواده‌های جانباختگان سقوط هواپیما در فرودگاه فتح گفت: حادثه دردناک و متاثرکننده‌ای بود و به خانواده این عزیزان تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال علو درجات را برای آن عزیزان آرزومندم.

لاریجانی از کمیسیون عمران مجلس خواست رسیدگی به مسئله سقوط و علت‌یابی آن را به طور جدی دنبال کرده و برای پیشگیری از تکرار این نوع حوادث، پیشنهادات لازم را در دستگاه‌های اجرایی پیگیری کند.

کد خبر 365105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.