زیباسازی

یک کارشناس شهرسازی گفت: زمانی مفهوم مشارکت به معنای واقعی تحقق می‌یابد که طرح‌ها و ایده‌های مردم در شهر به درستی اجرا شود.

شهره عزتیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: فراهم کردن زمینه مشارکت مردمی در امور شهری، منجر به اعتمادسازی بین شهروندان و مدیریت شهری می‌شود، تجربه نیز ثابت کرده همیشه طرح‌هایی که با مشارکت مردم اجرا می‌شود، بسیار مفید و موثرتر است؛ زمانی که نمایشگاهی از کار مردم در داخل فضای شهر نمایان شود، مردم این اقدام را یک پاداش می‌دانند و به مدیریت شهری اعتماد بیشتری می‌کنند.

وی با اشاره به فراخوان طرح مشارکتی برای زیباسازی شهر اصفهان برای نوروز خاطرنشان کرد: زمانی مفهوم مشارکت به معنای واقعی تحقق می‌یابد که طرح‌ها و ایده‌های مردم در شهر به درستی اجرا شود، همچنین هدف از اجرای طرح برای مردم تعریف شده باشد.

این کارشناس شهرسازی با بیان اینکه عناصر زیباسازی نوروزی در شهر اصفهان باید متناسب با هویت این شهر باشد، تصریح کرد: طرح‌هایی که در سال‌های قبل برای زیباسازی نوروزی اجرا می‌شد به دلیل خاصیت ایستایی که داشت طرح‌های پویایی نبود و این یک عنصر منفی برای طرح به حساب می‌آمد، اما امسال با ایجاد فضای مشارکت میان مردم و مدیریت شهری امیدواریم شاهد یک حرکت بی‌نظیر در اصفهان باشیم.

عزتیان اضافه کرد: به طور مثال اگر برای زیباسازی شهری بتوان از مبلمان شهری و فضاهای جمعی و پویا به صورت تعاملی استفاده کرد و این گونه فضاها را به درستی برای شهروندان تعریف کرد که آن‌ها بتوانند در نوروز در آن مکان‌ها حضور یابند می‌توانیم شاهد نوروزی زیبا در شهرمان باشیم.

وی افزود: این فضاهای پویا می‌تواند شامل نمایشگاه‌هایی در فضای شهر باشد تا هر نفر از گردشگران بتوانند پس از بازدید نوشته‌ای را برای شهر اصفهان در آن نمایشگاه به یادگار بگذارند، بدون شک این چنین اقداماتی مقدمه‌ای برای دریافت ایده‌ها و نقطه نظرات مردم برای شهر اصفهان خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =