غیبت مشمولان دارای فرزند، مانع بهره‌مندی از کسر خدمت نمی‌شود

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولان دارای فرزند در صورت اعزام به خدمت، به ازای هر فرزند، سه ماه از مدت خدمت آنان کسر می‌شود و در صورتی که غیبت داشته باشند مانع بهره‌مندی از این تسهیلات نمی‌شود.

به گزارش ایمنا، سرهنگ سید مهدی تقوی اظهار کرد: در سال‌های اخیر ستادکل نیروهای مسلح به منظور خوشایندسازی خدمت سربازی مشمولان متاهل، تسهیلاتی را برای آنان در نظر گرفته مبنی بر این که این مشمولان در محل سکونت همسر خود بکارگیری شوند و به ازای هر فرزند، سه ماه از مدت خدمت آنان کسر شود.

وی با بیان اینکه غیبت، مانع بهره مندی مشمولان متاهل دارای فرزند از این امتیاز نیست، گفت: مشمولان غایب و غیر غایب در صورت اعزام به خدمت، به ازای هر فرزند از سه ماه کسر خدمت بهره مند می‌شوند. همچنین مشمولان متاهل حین ثبت درخواست اعزام به خدمت می‌بایست مدارک متاهلی خود را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارائه دهند تا پس از اتمام دوره آموزش رزم مقدماتی در شهر محل سکونت همسر خود بکارگیری شوند.

این مقام مسئول با بیان این که طرح آمایش سرزمینی شامل تقویت امکانات رفاهی یگان‌های خدمتی، آموزش مهارت و توانمندسازی و بکارگیری مشمولان در صورت امکان حداقل در ۳۰۰ کیلومتری محل سکونت خانواده آنان است افزود: در مورد سربازان مجرد نیز با اجرای اقداماتی مانند طرح آمایش سرزمینی سعی شده شرایط مناسبی برای گذراندن خدمت سربازی این عزیزان فراهم شود.

کد خبر 364006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.