کاهش آتش‌سوزی منازل و مراکز صنعتی در کاشان

کاشان - مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، از کاهش آتش‌سوزی منازل و مراکز صنعتی طی ۹ ماهه اول سال جاری در این شهرستان خبر داد.

محمد مسعود چایچی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از شهرستان کاشان اظهار کرد: در ۹ ماهه اول سال جاری ۴۸۲ مورد آتش‌سوزی و یک‌هزار و ۴۹۲ مورد حادثه در کاشان به وقوع پیوسته است.

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی در منازل مسکونی و مراکز صنعتی و کارگاهی خوشبختانه کاهش داشته، گفت: ۲۸ درصدی حرائق  منازل مسکونی، ۲۷ درصدی صنایع کارگاهی، ۱۵درصدی فضای سبز شهری، ۹ درصدی پیک‌نیک و سیلندرگاز، هفت درصدی خودرو و شش درصدی موتورسیکلت در ۹ ماهه اول سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان با بیان اینکه افروختن آتش، اتصالی برق و انتقال حرارت از مهم ترین علل آتش‌سوزی‌ها است، عنوان کرد: با رشد ۷۱ درصدی نجات‌یافتگان در حرائق کاشان می‌توان به نجات ۷۶۴ نفر از هموطنان در حوادث و حرایق اشاره کرد.

چایچی خاطرنشان کرد: ماموران آتش‌نشانی در یک‌هزار و ۴۹۲ مورد حادثه شامل سقوط در چاه، سقوط از ارتفاع، سیل و آب افتادگی، نقص فنی در سیستم برقی آسانسور، نجات شخص در اثر تصادف و واژگونی خودرو، باز کردن در منزل (محبوسی) و خودرو، رفع خطر جانوران گزنده و موذی (مار و عقرب)، رهاسازی حیوانات خانگی (سگ وگربه)، نجات شخص، رهاسازی اعضای بدن، نشست زمین، غرق شدگی و ریزش آوار حضور داشتند.

کد خبر 363327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.