فساد مالی هم باعث کناره گیری نتانیاهو از قدرت نشد

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه شب گفت که حاضر نیست به خاطر پرونده های فساد مالی‌اش از سمت خود استعفا دهد.

به گزارش ایمنا، نتانیاهو که در یک کنفرانس خبری در شهر «ریو دو ژانیرو»، برزیل صحبت می کرد، گفت: درصورتی که از سوی دادستان برای بازجویی فراخوانده شود، از سمت خود استعفا نخواهد داد. انتخابات زودهنگام پارلمان رژیم صهیونیستی آوریل ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد.

طی ماه‌های گذشته فشار زیادی بر کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی وارد شده است و احزاب مخالف او به خاطر فساد مالی و ناکامی هایش در برابر نیروهای مقاومت فلسطینی خواستار برکناری وی شده بودند.

خانواده نتانیاهو طی ماه های اخیر درگیر چندین پرونده فساد مالی بوده و بارها و بارها اخبار آن در صدر رسانه ها قرار گرفته است؛ پرونده هایی که در رسانه ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «پرونده ۲۰۰۰»، «پرونده ۳۰۰۰» و «پرونده ۴۰۰۰» معروف شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستکم ۱۲ بار در پرونده های هزارگان خود، به بازجویان پلیس پاسخ داده، علاوه بر پرونده های مذکور، پرونده فساد مالی همسرش نیز در میان آنها است. نتانیاهو در پرونده موسوم به ۴۰۰۰ متهم است که به «شائول ایلوویچ»، مالک شرکت «بِیزِک» میلیون ها دلار تسهیلات مالی پرداخت کرده تا پایگاه خبری «واللا» وابسته به این سرمایه دار صهیونیست از او و همسرش حمایت رسانه‌ای بهتری داشته باشد.

همچنین بنیامین نتانیاهو در پرونده موسوم به ۱۰۰۰، متهم است که مبلغی در حدود ۳۰۰ هزار دلار رشوه به عنوان هدیه از سوی سرمایه داران دریافت کرده است.

در پرونده ۲۰۰۰ نیز نخست وزیر رژیم جعلی صهیونیستی ، متهم به زد و بند با «ارنون موزس» ناشر روزنامه معروف «یدیعوت آحارونوت» رژیم صهیونیستی بوده تا پوششی مثبت از او و فعالیت‌هایش در این روزنامه داده شود، در عوض هم روزنامه «اسرائیل هیوم» یعنی رقیب یدیعوت آحارونوت توسط دولت تحت فشار قرار گیرد.

پر سر و صداترین پرونده نتانیاهو اما به ۳۰۰۰ شهره است؛ پرونده ای که مربوط به خرید سه زیر دریایی آلمانی توسط رژیم صهیونیستی است و در سال ۱۳۹۵ جنجال زیادی راه انداخت و برخی از نمایندگان کنیست (پارلمان) و سیاستمداران اسرائیلی، نخست وزیر را به دلیل اعمال نفوذ و کسب منافع از مساله ای مرتبط با امنیت ملی رژیم اشغالگر و بودجه جنگی اسرائیل به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

بارها اعتراضات گسترده ای در داخل سرزمین های اشغالی با حضور شهرک نشینان و مخالفان سیاسی رهبر حزب «لیکود» (نتانیاهو) به راه افتاد که ادامه کار او به عنوان نخست وزیر را به خطر انداخت.

منبع:ایرنا

کد خبر 363194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.