کلاهبرداری در پوشش جام جهانی قطر

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری کلاهبردارانی خبر داد که در پوشش یک شرکت قطری اقدام به کلاهبرداری از کارجویان ایرانی می کردند.

به گزارش ایمنا در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر فعالیت دو نفر ایرانی در پوشش تبعه کشور قطر و اقدام به دریافت مبالغی به جهت اعزام نیروی کار به کشور قطر و کاریابی در پروژه ساخت ورزشگاه های مربوط به جام جهانی ۲۰۲۲ ، تیم عملیات کلانتری ۱۵۰ تهرانسر شناسایی باند مذکور را در دستور کار خود قرار داد.

برپایه این گزارش در اطلاعات بدست آمده مشخص شد این دونفر اقدام به ثبت یک شرکت نظافت اماکن خصوصی کرده اند و در پوشش این شرکت با ارائه اسناد ومدارک جعلی و معرفی خود به عنوان نماینده قانونی یک شرکت قطری که پیمانکار ساخت ورزشگاه های مورد استفاده در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است آگهی استخدام در فضای مجازی نشر داده و مبالغی از متقاضیان اخذ می کنند.

در این راستا تیم عملیات کلانتری ۱۵۰ تهرانسر با حضور در محل فعالیت این کلاهبرداران ضمن اخذ دستور قضایی اقدام به دستگیری و پلمپ محل کردند.

سرهنگ کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با توجه به تحقیقات و بازجویی های اولیه مشخص شد متهمان ۴۵ و ۲۸ ساله با ایجاد فضای شبیه به دفتر شرکت قطری مربوط به جام جهانی قطر از شهروندان زیادی کلاهبرداری کرده اند در حالی که هیچ ارتباطی با این شرکت نداشته اند.

سرهنگ ظهیری تصریح کرد: شرکت های کاریابی باید از مراجع رسمی مجوز داشته باشند و شهروندان هم ضمن دقت در انتخاب شرکت های کاریابی در صورت مشاهده فعالیت غیر قانونی چنین مجموعه هایی مراتب را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مطلع کنند.

منبع: فارس

کد خبر 362848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.