گوجه

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: اجازه افت قیمت مرکبات به کمتر از دو هزار تومان را در باغات نمی‌دهیم، گوجه فرنگی نیز حداکثر با قیمت ۳۲۰۰ تومان عرضه می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حسین شیرزاد اظهار کرد: هم‌اکنون قیمت مرکبات در باغ، به ازای هر کیلوگرم بین ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ تومان است.

وی افزود: از روز گذشته، اتحادیه‌های منطقه ای و روستایی، خرید توافقی مرکبات را با قیمت کیلویی ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان آغاز کرده‌اند و این قیمت به حدود ۱۹۰۰ تومان نیز خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در خصوص این که آیا ممکن است قیمت مرکبات در باغ از کیلویی ۲۰۰۰ تومان پایین‌تر بیاید، گفت: در صورت همکاری میادین میوه، گوجه در نهایت با قیمت ۳۲۰۰ تومان در کلانشهرها به مصرف کننده عرضه می‌شود.

شیرزاد با اشاره به این که خرید توافقی مرکبات در حال حاضر سرِ درخت و همچنین در سردخانه‌ها انجام می‌شود، گفت: هم اکنون اتحادیه‌های مرکزی و تعاونی‌های ملی در منطقه حاضرند و مسئولان نیز بر فرآیند خرید نظارت دارند، بنابراین باغداران با خیال راحت برداشت خود را انجام دهند، چرا که به زودی قیمت‌ها به میزان منطقی خواهند رسید.

وی با اشاره به این که پرتقال‌های خریداری شده، هم اکنون در حال حمل به کلانشهرها هستند، افزود: مذاکرات با تجار عراقی شروع و توافقات انجام شده که بر مبنای آن، قراردادهایی در حال امضا شدن برای صادرات این محصولات به عراق است.

شیرزاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رصد بازار گوجه در برخی مناطق کشور از جمله فارس، بوشهر، جیرفت و کهنوج اضافه کرد: بازار این محصول کاملا در کنترل است و قیمت گوجه در استان بوشهر سر مزرعه بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان است.

به گفته وی، قیمت گوجه رُبی روز گذشته در بوشهر و فارس در مزرعه ۹۵۰ تومان بوده و امروز بین ۹۶۵ تا ۱۱۶۵ تومان معامله شده است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی خاطرنشان کرد: در صورتی که میادین میوه و تره بار با ما همکاری کنند، تعادل قیمتی ایجاد می‌شود و گوجه در کلانشهرها به قیمت ۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان به مصرف کنندگان عرضه می‌شود، بنابراین جای هیچ گونه نگرانی برای مصرف کنندگان و همچنین کارخانه‌های رب وجود ندارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =